Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Binance Yöneticisi Çöken FTX ile Karşılaştırmayı Reddetti.

  Published on:

  Binance bölgesel pazarlar başkanı Richard Teng, kripto para borsası FTX’in çöküşü ile ilgili olarak Binance’ın operasyonel olarak benzer bir durumda olmadığını vurguladı.

  Singapur’da düzenlenen 2023 Token2049 konferansı öncesinde, Teng düzenleyici sorunlar, kullanıcılar ve potansiyel “CZ halefleri” gibi Binance’ın karşı karşıya olduğu bir dizi konuyu ele alırken, FTX ile karşılaştırma yapmanın yanıltıcı olduğunu savundu. Teng, her iki borsanın da varlık yönetimi ve müşteri ilişkileri açısından farklı bir yapıya sahip olduğunu ekledi.

  Ayrıca, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) olumsuz haberlere ve FUD davalarına yönelik son tweetine değinerek, Binance’ın varlıklarının 1:1 oranında desteklendiğini ve her iki borsa arasındaki karşılaştırmaların doğru olmadığını belirtti.

  Son rezerv kanıtı raporunda Binance, kullanıcı varlıklarını karşılamak için yeterli bir fon tuttuğunu gösterdi. Rapor, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere aşırı teminatlandırılmış kripto paraların %5’in üzerinde olduğunu, BNB, USDT ve BUSD’nin ise sırasıyla %114, %118 ve %107 seviyelerinde olduğunu ortaya koydu.

  Teng ayrıca, Binance’ın Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesine bağlılığını vurgulayarak, endüstri standartları oluşturmaya yönelik çabalarını takdir etti ve bu çabanın küresel kurallara uyum açısından önemli bir adım olduğunu belirtti.

  “Bu gibi global platformlar için farklı düzenlemelerin hayatı oldukça zorlaştırdığını anlamamız gerekiyor. Bu nedenle, umut ettiğimiz şey uyumlu standartlardır… MiCA, doğru yönde atılmış bir adımdır.” dedi.

  Rusya pazarı


  Elbette, telif hakkını ihlal etmeden metni aşağıdaki gibi değiştirebilirim:

  Teng, Binance’ın karşılaştığı düzenleyici zorluklara rağmen, tam uyum sağlamak için her adımı titizlikle atacaklarını belirtti.

  Ayrıca, son zamanlarda Rusya’da mevzuat kaynaklı endişelere işaret ederek, Binance’ın henüz Rusya pazarına ilişkin bir karar vermediğini ancak küresel standartlara tam anlamıyla bağlı olduklarını vurguladı.

  Binance, geçtiğimiz ay, eşler arası hizmetlerinde yaptırım uygulanan iki Rus bankasının hala listelendiği konusundaki eleştirilere maruz kalmıştı. Bu nedenle, rakip borsalar Bybit ve OKX’in benzer adımlarını takip ederek her iki bankanın da listelemesini geri çekti.

  Birkaç Binance yöneticisi, yetkililerle yaşanan mevzuat aksaklıkları ve son dönemde Rusya’da yaşanan kavga sonrasında şirketten ayrıldı. 
  Her ne kadar CZ olayları küçümsemiş olsa da bazı gözlemciler çıkışın endişeleri artırdığını söylüyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz