Devamı
  You have not selected any currencies to display

  FTX’in Planlanan 3.4 Milyar Dolarlık Kripto Tasfiyesi: FUD mu Gerçek mi?

  Published on:

  Kripto piyasası, iflas etmiş FTX borsasının milyarlarca dolar değerinde kripto varlığı tasfiye edebileceği ortaya çıkmasının ardından daha derin bir ayı eğilimine girdi. Özellikle Bloomberg’dan gelen son rapor, FTX’in varlıklarını denetleyen yöneticilerin yaklaşık 7 milyar doları kurtardığını ortaya koydu.

  Kurtarılan bu toplamın içinde 3.4 milyar dolarlık kripto para bulunuyor. Raporda, alacaklarına çözüm bekleyen alacaklılara ödeme yapmayı kolaylaştırmak için tokenların satışını başlatmak için kapsamlı bir plan hakkında yarın önemli bir mahkeme duruşmasının planlandığı vurgulandı.

  Buna yanıt olarak, bazı tanınmış kripto etkileyicileri, yaklaşan satıştan kripto topluluğunu haberdar etmek için sosyal medya kanallarına başvurdu. Bir tweet’te, Crypto Rover, FTX’in tasfiye etmesi beklenen fonların ayrıntılarını paylaştı.

  Rover’ün tweetine göre, likide edilmeye ayarlanan dijital varlıkların en büyük kısmı Solana (SOL) ile ilgili ve tahmini değeri 685.000.000 dolar. Ayrıca, etkileyici figür, FTX’in haftada 200 milyon dolarlık kripto para satmayı önerdiğini belirtti.

  Ancak diğer ünlü kripto piyasası katılımcıları, FTX’in planlanan tasfiyesini FUD olarak reddetti. Özellikle X kullanıcısı MartyParty, birçok kripto YouTuber’ın FTX spekülasyonundan faydalanarak korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) yaratmak için kullandığını belirtti. Ona göre, bu sadece olayı içeriklerine tıklama çekmek için kullandılar.

  Dahası, MartyParty, konunun etrafında önemli bir şeyin meydana gelmeyeceğini savundu. FTX’in iddia edilen satışının muhtemelen borsalar arasında piyasa etkisini en aza indirmek amacıyla tezgah üstü (OTC) olarak yönetildiğini iddia etti.

  MartyParty, FTX gelişmeleri nedeniyle yaşanan tüm bu hype’ın gereksiz olduğuna inanıyor. Konu bu ay ilerledikçe daha net hale geldiğinde, FUD içeriği yaratan tüm etkileyicileri çağıracağını söz verdi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz