Devamı
  You have not selected any currencies to display

  CertiK, SkyInsightsTM Lansmanı ile Kripto Uyumluluğunda Yeni Bir Standardı Belirliyor.

  Published on:

  CertiK, Web3 akıllı sözleşme ve blockchain güvenlik çözümlerinin önde gelen bir sağlayıcısı olarak, SkyInsightsTM adlı devrim niteliğinde bir platformun lansmanını duyurdu. Bu platformun amacı, kripto uyumluluğu ve risk yönetimini devrim yapmak ve kripto alanındaki artan düzenleyici denetimin gölgesinde Web3 firmaları ve paydaşları için karmaşık uyumluluk manzarasını anlamak isteyenlere zamanında ve esaslı bir araç sunmak.

  Blockchain güvenliğinin öncüsü olan CertiK, geniş veri tabanlarını SkyInsightsTM oluşturmak için kullanmıştır. Bu platform, iki milyardan fazla cüzdan adresi ve 150’den fazla farklı kategorideki akıllı sözleşme etiketlerinden gelen verilerle zenginleştirilmiş, işlem ve karşı taraf riskinin kapsamlı bir görünümünü sunar. CertiK’in elinde bulunan bu zengin veriler, “DeFi” gibi terimlerin yaygın olarak kullanılmasından önce yıllarca kritik bilgileri toplama, cüzdanları etiketleme, güvenlik olaylarını tanımlama ve gerçek zamanlı uyarılar sağlama çalışmalarının sonucudur.

  Kripto Uyumluluğunu ve Risk Yönetimini Devrimleştirmek


  SkyInsightsTM, kullanıcıların “işleminizi tanıyın” konusunda daha önce hiç olmadığı kadar üstün cüzdan tarama yetenekleri sunar. Bu, CertiK’in güvenlik hizmetlerinin paketiyle sorunsuz bir şekilde entegre olur ve böylece CertiK’in uçtan uca güvenlik konusundaki taahhüdünü yeniden teyit eder. SkyInsightsTM’nin dikkate değer erken benimseyicilerinden biri, bir kripto para ticaret platformu olan BitMart’tır. Bu işbirliği, kripto ticaret ekosistemine şeffaflığı ve güveni artırma konusunda önemli bir adımı işaret eder.

  BitMart ve CertiK, FAQ (Freeze Asset Requests) için teknoloji standartlarının geliştirilmesi, veri etiketleme standartlarının belirlenmesi ve bilgi değişim süreçlerinin standartlaştırılması da dahil olmak üzere işbirliklerinde iddialı planlara sahiptir. Bu girişimler, veri doğruluğunu ve kapsamını artırmayı amaçlayarak Web3 endüstrisinin güvenliği ve sağlıklı gelişimini teşvik etmeyi hedeflemektedir.

  CertiK’in COO’su Jason Cao, platformun önemini vurguladı: “SkyInsightsTM’nin tanıtılması, CertiK’in Web3’teki güvenlik konusunda endüstri standartlarını belirleme taahhüdünü yeniden teyit ediyor. Bu güçlü kripto risk yönetimi ve uyumluluk aracı ile sadece endüstrinin ihtiyaçlarına tepki vermekle kalmıyor, aynı zamanda Web3’ün geleceğini proaktif olarak güvence altına alıyoruz.”

  2022’den bu yana CertiK, toplamda 4,8 milyar dolarlık kayıp içeren 1.100’den fazla güvenlik olayını tespit etti. Şirketin SaaS güvenlik ürünleri paketi, neredeyse 12.000 proje için güvenlik eğilimlerinin kapsamlı değerlendirmelerini sağlayan iki milyardan fazla cüzdanı ve akıllı sözleşme adresini aktif olarak izler ve takip eder. CertiK, 4.100’den fazla Web 3.0 projesini denetlemiş, blockchain kodunda neredeyse 70.000 güvenlik açığı tespit etmiş ve yaklaşık 370 milyar dolar değerinde dijital varlığı korumuştur.

  CertiK, uzman manuel incelemeyi son teknoloji AI teknolojisi ile birleştirerek blockchain protokollerini ve akıllı sözleşmeleri korumak ve izlemek için çalışır. Şirket, yaklaşık 4.000 işletme müşterisiyle çalışmış, 360 milyar doların üzerinde dijital varlığı güvence altına almış ve blockchain kodunda neredeyse 70.000 güvenlik açığı tespit etmiştir. Müşterileri arasında Aptos, Ripple, Sandbox, Polygon, BNB Chain ve TON gibi önde gelen projeler bulunur. CertiK, Insight Partners, Sequoia, Tiger Global ve Coinbase Ventures gibi prestijli yatırımcılar tarafından desteklenmektedir.

  Sürekli değişen bir kripto manzarasında, CertiK’in güvenlik ve uyumluluğa olan bağlılığı SkyInsightsTM aracılığıyla parlıyor ve Web3 işletmeleri için dijital sınırların karmaşıklığını gezdikleri sırada bir güvence ışığı sunuyor. SkyInsightsTM, CertiK’in daha güvenli ve şeffaf bir Web3 dünyası vizyonunu temsil ediyor. Web3 girişimlerine, uyumluluk ihtiyaçlarının karşılandığından emin olarak çekirdek operasyonlarına odaklanma gücü veriyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz