Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Kripto Borsası Bybit, İngiltere Pazarından Çekilme Olasılığını Değerlendiriyor.

  Published on:

  Kripto borsası Bybit, 8 Ekim’de yürürlüğe girecek olan Financial Conduct Authority (FCA) yeni düzenlemeleri nedeniyle İngiltere pazarından çekilme olasılığını değerlendiriyor.

  Bybit CEO’su Ben Zhou, önümüzdeki haftalarda yürürlüğe girecek olan yeni pazarlama kurallarının piyasayı sıkılaştıracağını ve bu nedenle şirketi İngiltere pazarından çekmek zorunda kalabileceklerini açıkladı.

  “Regülasyonun daha katı hale geldiğini görüyoruz. Muhtemelen birçok ülkeden çekilmemiz gerekecek. İngiltere’yi de çok yakında terk etmemiz gerekecek. Yakın zamanda Fransa’dan çıktık.”

  Zhou, yeni düzenlemenin finansal teklifler etrafındaki ekosistemi o kadar değiştirdiğini belirtti ki bu da geri çevirme teklifi yapmanın önceki yasaları manevra yapmak için kullanan birçok firmanın bu pratiği uygulamasını imkansız hale getirdi.

  “FCA, tüm büyük oyuncuları yani bizi, OKX, Binance’i ve herkesi açıkça arayarak bu yeni yasa ile nasıl başa çıkacağımızı sordu. Bu herkesin (Tüm borsaların) sorunu. Yani herkes bu yeni yasa ile başa çıkmak için planlar yapıyor.”

  FCA, kripto yatırımlarını düzenlemeyi amaçlayan bir dizi politika ile hareket etti ve endüstri oyuncuları tarafından pazarın büyümesine zarar verici olarak nitelendirilen politikalar uyguladı.

  FCA için yeni kurallar, kripto reklamlarını “açık, adil ve yanıltıcı olmayan, belirgin risk uyarıları ile etiketlenmiş ve insanları yatırım yapmaya teşvik etmemesi gereken şekilde” yapılmasını amaçlamakta.

  Yeni kripto pazarlama kuralları, 8 Ekim’den itibaren “referans” bonuslarını ve ilk kez yatırım yapacak olanlar için bir problem sayılacak bir dizi değişiklik getiriyor.

  Bybit, yeni FCA kuralları tarafından ortaya çıkan zorluklarla yüzleşen tek firma olmayacak, çünkü birçok endüstri yöneticisi ve gözlemci, böyle bir politikanın etkisini yaşayacak.

  11 Eylül’de, kripto borsası Luno, yeni FCA kurallarının yürürlüğe girmesinden iki gün önce, 6 Ekim’den itibaren belirli müşterilerin kripto yatırım yapmasını durdurma planlarını açıkladı.

  “Luno’nun politika başkanı Nick Taylor, “FCA, kripto firmaları için yeni kurallar getirdi. Sonuç olarak, İngiltere müşterileri olan tüm uyumlu kripto firmaları, yeni düzenlemelere uyum sağlamak için platformlarında bir dizi değişiklik yapmaktadır. Luno için bu, bazı müşteriler için şu anda platform aracılığıyla yatırım yapmayı duraklatmayı içeriyor.”

  Benzer şekilde, Delphi Labs’tan Gabriel Shapiro, özellikle merkezi borsalar üzerinde baskı oluşturabileceğini ve merkezi olmayan borsalar arasında kuralların uygulanmasının zor olabileceğini belirtti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz