Devamı
  You have not selected any currencies to display

  SOL Fiyatı, Mahkemenin FTX’e Solana Varlıklarını Satma Onayı Verdiği Halde %4,5 Arttı.

  Published on:

  Bir sürpriz gelişmeyle, Solana (SOL) fiyatı %4,62 artarak şu anda 18,90 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve piyasa değeri 7,79 milyar dolar olarak belirlenmiştir. Bu, ABD mahkemesinin FTX’e varlıklarını likide etme izni vermesine rağmen gerçekleşti.

  Son yapılan bildirimler, borsanın toplam değeri 3,4 milyar dolar olarak değerlendirilen bir varlık havuzunu likide etmeye hazırlandığını göstermektedir. Bu portföyün en büyük varlıkları Solana (SOL), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olarak tahsis edilmiştir. Ayrıca, dijital para varlıklarının karışımı XRP, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Aptos (APT) gibi çeşitli varlıkları içermektedir.

  2022’nin Kasım ayındaki iflasından önce Solana (SOL), borsa için önemli bir rezerv para birimi idi. Ancak borsa, kendi özgün FTT tokenini korumak için SOL’ü büyük miktarlarda sattı, ancak nihayet başarısız oldu. Mevcut kripto varlıklarının toplamı içinde FTX’in yalnızca Solana için 1,2 milyar dolar değerinde varlığı bulunmaktadır.

  Solana’nın FTX’in satışından etkilenmeyeceği nedenleri


  FTX, kripto varlıklarını satma izni almış olsa da, hepsini birden satamaz. FTX, Mike Novogratz’ın Galaxy Holdings’i likidasyon süreci için atadı ve bu süreç önümüzdeki birkaç yıl boyunca aşamalı olarak gerçekleşecektir.

  Popüler kripto analisti Michael van de Poppe şöyle açıklar: İlk olarak, FTX, yükümlülüklerini etkili bir şekilde yerine getirmek için haftalık 200 milyon dolara kadar varlık satma kapasitesine sahiptir.

  Bu, piyasalarda ek satış baskısı getirebilir, ancak bu etkinin zaten mevcut fiyatlara dahil edilmiş olabileceği olasıdır.

  Burada dikkat çeken gözlem, Solana’da önemli bir satış beklenebileceğiydi. Ancak bunu beklerken, Solana geçen hafta önemli bir satış faaliyeti yaşadı ve bu, “söylentiyi sat, haberi al” şeklinde bir senaryoya yol açabilecek bir durum oluşturabilir.

  Tron kurucusu Justin Sun, FTX varlıklarının satış etkisini azaltmak için kripto topluluğunun bir araya gelmesini ve güçlerini birleştirmesini istemiştir.

  *Yatırım tavsiyesi değildir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz