Devamı
  You have not selected any currencies to display

  SEC, Binance.US’yi Menkul Kıymetler Kanunu İhlallerine İlişkin Soruşturmada İşbirliği Yapmamakla Suçluyor.

  Published on:


  Küresel kripto para borsası lideri Binance’in Amerika’daki şubesi olan Binance.US, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yürütülen bir soruşturmada işbirliği yapmamakla suçlandı.

  SEC, Binance.US’un staking, takas ve aracılık hizmetlerinin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia etti.

  Perşembe günü yayınlanan bir mahkeme dosyasında SEC, Binance.US’un, uluslararası düzeyde faaliyet gösteren Binance Holdings Ltd tarafından sağlanan bir saklama hizmeti olan Ceffu’yu kullanmasını hedef aldı.

  Binance.US’nin Ceffu Kullanımı Önceki Onay Kararını İhlal Ediyor Olabilir

  ABD düzenleyicileri, Ceffu gözetiminin bu şekilde kullanılmasının, varlıkların yurt dışına taşınmasını engellemek için önceden yapılan bir anlaşmayı ihlal edebileceğinden endişe ediyor.

  SEC ayrıca mahkeme dosyasında Binance.US’in soruşturmayı ele alma şekline dair endişelerini de dile getirdi.

  Düzenleyici kurum, şirketin BAM olarak bilinen holding kuruluşunun keşif sürecinde sınırlı ve yetersiz miktarda kanıt sunduğunu iddia etti.

  SEC’e göre BAM’ın bu sınırlı işbirliği, şirketin daha önceki onay kararının şartlarını ihlal edip etmediği sorularını gündeme getiriyor.

  Bu emir, yalnızca yerel ABD personelinin müşteri fonlarına erişebilmesini sağlamak amacıyla oluşturuldu; bu, kripto para borsaları alanında son derece önemli bir korumadır.

  Binance.US, SEC’in Suçlamalarını Reddetti

  Binance.US, SEC’in iddialarına karşı çıktı.

  12 Eylül tarihli bir başvuruda şirket, düzenleyicinin Ceffu ile ilgili endişelerini “gereksiz bir gürültü” olarak reddetti.

  Binance.US ayrıca SEC’in ek belge talebini “boşuna bir araştırma gezisi” olarak nitelendirdi.

  Kripto para borsası, sadece Ceffu yazılımını sağlamanın, uluslararası kolunun müşteri fonlarına sahip olduğu veya bu fonlara erişim sağladığı anlamına gelmediğini savundu.

  Bu yasal zorlukların ortasında, Binance.US yakın zamanda çalışanlarının üçte birini işten çıkararak önemli bir iş gücü azaltımı gerçekleştirdiğini duyurdu.

  Ayrılanlar arasında İcra Kurulu Başkanı Brian Shroder ve şirketin hukuk ve baş risk sorumlusu başkanı da bulunuyordu.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz