Devamı
  You have not selected any currencies to display

  BlackRock XRP Satın Almıyor.

  Published on:

  Son zamanlarda, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’un, 9 trilyon doların üzerinde varlığı yöneten, dijital para birimi stratejisini Bitcoin’den XRP’ye değiştirebileceğine dair çıkan bir söylenti, X sosyal medya platformunda hızla yayıldı.

  Ancak daha yakından bakıldığında, bu söylentinin güvenilir bir kaynağı olmadığı ve XRP topluluğu arasındaki heyecanın gereksiz olduğu açıktır.

  Sahte söylentilerin anatomiği


  Bu heyecanın kaynağı gibi görünen şey, sahte bir haber hesabı olan WallStreetBulls’un attığı bir tweet gibi görünüyor ve bu tweet “daha sürdürülebilir ve verimli dijital varlıklara olan kurumsal güvenin değiştiği” konusunda spekülasyon yaptı. Bunun üzerine, kaynak belirtmeyen Investing.com’un bir hikayesi tarafından daha da büyütüldü ve BlackRock’un Bitcoin’e olan tutumunu XRP lehine yeniden değerlendirdiğini iddia etti.

  Bu anlatı, XRP topluluğundaki tanınmış hesaplar tarafından eleştiriye tabi tutulmadan kabul edildi ve spekülatif ateşi daha da artırdı.

  Bununla birlikte, bazı kripto topluluğu üyeleri, Mason Versluis gibi, yatırımcılara “kesin kanıt görmeden hiçbir şeye inanmamaları” konusunda dikkatli olmaları gerektiğini söyleyerek temkinli olunması gerektiğini belirtti.

  BlackRock’un son zamanlardaki kripto ile ilişkisi


  BlackRock’un kripto para piyasasına temkinli adımlar attığı doğru, ancak şu ana kadar odak noktasını Bitcoin’den XRP’ye kaydırıyor gibi güçlü kanıtlar yok.

  Finans devi, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulunmuş olsa da, bu başvuru ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından gecikmelere uğramıştır.

  BlackRock’un CEO’su Larry Fink, kripto endüstrisinin finansı “devrimleştirebilecek” potansiyeline onay vermiştir, bu daha önceki şüpheciliğinden oldukça farklıdır. Ancak, tüm bu adımlar, belirli bir kripto para birimine odaklanmak yerine dijital varlıklara genel bir ilgiyi göstermektedir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz