Devamı
  You have not selected any currencies to display

  MobileCoin’ın yeni CEO’su sınır ötesi ödemelere odaklanmak istiyor.

  Published on:

  MobileCoin, küresel ödeme altyapı şirketinin CEO’su olarak Sara Drakeley’i atadı.

  Drakeley daha önce şirketin baş teknoloji görevlisiydi, ancak Blockworks’a verdiği röportajda, SpaceX ve Disney Animasyon Stüdyoları’nda geçirdiği dönemlerin ardından beş yıl önce MobileCoin’e mühendis olarak katıldığını söyledi.

  Şifrelenmiş mesajlaşma uygulaması Signal ile olan ortaklığıyla bilinen MobileCoin, bu yılın başlarında San Francisco’da baş ürün sorumlusu Bob Lee’nin öldürülmesi haberleriyle gündeme gelmişti.

  Lee aynı zamanda Cash App’in yaratıcısıydı. SFPD, Lee’nin öldürülmesiyle ilgili bir gözaltı duyurmuştu.

  Blockworks ile yaptığı bir röportajda Drakeley, MobileCoin (MOB) için odak noktasının “gerçek insanlar için gerçek sorunları çözmek” olduğunu açıkladı.

  Özellikle sınır ötesi ödemelere odaklanmak istediğini belirtti. Drakeley, “Parayı göndermek, Signal mesajı göndermek kadar kolay olmalıdır” dedi.

  Drakeley, Çarşamba günü atandığını duyuran bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Güvenli bir şekilde varlıklarını kontrol etmelerini sağlayarak dünya genelindeki toplulukların, güvenilir altyapı ve kullanımı kolay mobil uygulamalar aracılığıyla daha fazla ekonomik kalkınma ve istikrar elde etmelerine olanak tanıyoruz.”

  Drakeley ayrıca, geleneksel ödeme altyapısının bugün nasıl çalıştığının sorunlu olduğuna inandığını ve insanların paralarına erişim sağlamak için bir günden bir aya kadar bir süre gerektiğini belirtti, bu da hızlı teknolojik ilerlemenin yaşandığı bir dönemde kabul edilemez bir durum olarak değerlendiriyor.

  Drakeley ayrıca, stabilcoin’lerin küresel ödemelerin altyapısı için önemli olduğuna inandığını ve bunun için bir talep olduğunu belirtti.

  Geçen yılın ekim ayında, MobileCoin, Reserve ile birlikte kendi stabilcoin’i olan Elektronik Dolarlar (eUSD) adını taşıyan bir stabilcoin duyurdu. MobileCoin web sitesindeki duyuruya göre, eUSD her zaman tamamen teminatlı stabilcoin’lerin bir sepeti tarafından desteklenmektedir.

  Şirket ayrıca Latin Amerika ve Afrika’ya genişlemeyi düşünüyor.

  Basın açıklamasında “Hedef, bu pazarların benzersiz ihtiyaçlarına ve zorluklarına doğrudan hitap eden yenilikçi çözümler sunmak ve bu kullanıcıların geri bildirimleri aracılığıyla küresel genişlemesini sürdürmektir” denildi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz