Devamı
  You have not selected any currencies to display

  FTX Talep Portalı Ağustos’taki Siber Güvenlik Olayından Sonra Tekrar Faaliyete Geçti.

  Published on:

  FTX, Ağustos ayında meydana gelen bir siber güvenlik olayı sonucunda etkilenen kullanıcı hesaplarının kilitlenmesi sorununu çözerek müşteri talepleri portalını yeniden açtı.

  FTX, yakın bir zamanda yaptığı açıklamada, kullanıcı hesaplarının güvenliğini sağlamak amacıyla talep platformunda ek güvenlik önlemleri alındığını ve bu nedenle hesapların geçici olarak dondurulduğunu belirtti. FTX’e göre, feshedilen kripto borsasının hesap sahipleri artık hesaplarına erişebilirler ve Kasım 2022’deki iflas başvurusundan önce borsada tuttukları dijital varlıklar için talep sürecine devam edebilirler.


  Talep portalı, FTX, FTX US, Blockfolio, FTX EU, FTX Japan ve Liquid’de hesapları olan kullanıcılara açıktır.

  Olaydan etkilenen kullanıcılar artık tazminat taleplerini devam ettirebilirler ve yaşadıkları kayıplar için tazminat isteyebilirler.

  Ağustos ayında, FTX iflasına ilişkin alacaklı iddialarını ele alan üçüncü taraf temsilcisi olan Kroll, bir “SIM değiştirme” saldırısının, bir tehdit aktörünün BlockFi, FTX ve Genesis davalarındaki iflas başvurusu yapanların kişisel bilgilerini içeren belirli dosyalara erişmesine neden olduğunu tespit etti. Sonuç olarak, Kroll etkilenen kullanıcı hesaplarını geçici olarak dondurdu. Ancak FTX, ihlal sırasında FTX ile ilgili hiçbir şifre veya KYC bilgisinin ifşa edilmediğini açıkladı.

  FTX müşterileri, talep kanıtlarını sunmak için 29 Eylül tarihine kadar süreleri olduğunu bilmelidir. Alacaklıların geri kazanabileceği miktar hala belirsizdir, ancak FTX’in iflas davasını gözden geçecek olan yargıç, dijital varlıkların tasfiye planını yakın zamanda onaylamıştır.

  FTX ve FTX.US’a Karşı 16 Milyar Doların Üzerinde Dava Açıldı

  Yakın tarihli bir mahkeme dosyasında FTX, borsa ve onun ABD birimine karşı 36.075 müşteri talebinin toplam değerinin 16 milyar dolar olduğunu açıkladı.

  Şirket, bu dönemde bu taleplerin %10’unun üzerinde anlaşmaya varıldığını bildirdi.

  Dosyada ayrıca, Genesis, Celsius, ve Voyager gibi platformlardan gelen 2.300 müşteri dışı iddianın toplam değerinin 65 milyar dolar olduğu belirtildi.

  Ayrıca, FTX’in 7 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu ortaya çıktı, bunlar arasında 1,16 milyar dolar değerinde Solana (SOL) tokeni ve 560 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) bulunuyor.

  Şirket, 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunduğu tarihten itibaren 1,1 milyar dolarlık varlığının yanı sıra 1,5 milyar dolar nakit elde ettiğini açıkladı.

  Ayrıca, 31 Ağustos tarihine kadar 1.300’den fazla daha az bilinen ve potansiyel olarak daha az likit kripto parayı içeren 3,4 milyar dolar değerinde çeşitli kripto paraya sahip oldukları da belirtildi.

  Çarşamba günü, ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesinde bir yargıç, FTX’in borçlarını ödemek ve yatırım yapmak için kripto varlıklarını satabileceği kararını verdi.

  Tron Network’ün kurucusu Justin Sun, FTX’in elindeki varlıklar için teklif verme konusunu düşündüğünü ve böyle bir satışın piyasada nasıl bir etki yaratabileceğini azaltmayı amaçladığını belirtti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz