Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Hong Kong, Sorunlu JPEX Borsasındaki Rolü Nedeniyle Ünlü Influencer Joseph Lam’ı (Lin Zuo) Gözaltına Aldı.

  Published on:

  Gözaltına almalar, 1,000’den fazla yatırımcının raporlarının ardından Pazartesi günü Hong Kong polisi tarafından gerçekleştirildi. Raporlara göre, potansiyel kayıplar 1 milyar Hong Kong doları (128 milyon ABD doları) kadar tahmin edilmektedir.

  Lam bir kripto grubunda binden fazla yatırım tavsiyesi vermiş!

  Sözde bir mağdur olan Chen Hanım, kripto para birimlerine 100,000 Hong Kong doları (12,800 ABD doları) yatırmasına ikna edildi. Şehrin polis kuvvetinin ticari suçlar bürosu, Lam’ın Central’daki Entertainment Building’deki ofisini saat 11 civarında aradı.

  Operasyon sırasında polis, ofisinden banknot içeren bir plastik poşet dahil olmak üzere çeşitli delillere el koydu.

  Gözaltına alınmadan önce Lam, JPEX ile ilişkisini netleştirmek ve işlem platformundan fonların kurtarılmasına yardımcı olmak amacıyla 15 Eylül’de polis ile bir toplantı yapmıştı.

  Lam, borsanın bir ortağı olmadığını ve platformla ilişkisinin olmadığını söyledi.

  Hong Kong polisinin devam eden soruşturması nedeniyle kripto para platformu JPEX, bazı işlem faaliyetlerini geçici olarak askıya aldı.

  Resmi açıklamaya göre, yatırımcılar özellikle bazı varlık yönetimi ürünleri için Pazartesi gününden itibaren yeni işlemler yapamayacaklar.

  Ayrıca, JPEX, likidite sıkıntısı sorununu ele almak için üçüncü taraf piyasa yapıcılarıyla görüşme halinde.

  SFC, JPEX’in gerekli lisans olmaksızın şehirde iş yaptığını iddia etti. Bu, Hong Kong’un bir kripto para birimi merkezi olma yolundaki ilk uyarısı oldu.

  Yekililer ayrıca JPEX hesaplarından sanal varlıkları çekmekte zorlanan perakende yatırımcılardan şikayetler aldı ve değiştirilen ve azaltılan hesap bakiyelerine ilişkin olayları rapor etti.

  Bunun üzerine, SFC daha fazla inceleme için polisi yetklilendirdi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz