Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Solana Kurucu Ortağı ABD’yi “Mükemmel” Kripto Düzenlemelerini Beklememeye Çağırdı.

  Published on:

  Solana’nın kurucu ortağı ve Solana Labs’ın CEO’su Anatoly Yakovenko, Temmuz ayında ABD hükümeti tarafından kabul edilen iki partili kripto tasarısının önemini vurguladı. Ancak hükümetin düzenlemelerde ilerlemek için “mükemmel” mevzuatı beklememesi gerektiğini belirtti.

  “Bu tasarılar mükemmel değil. Hiçbir yasa tasarısı mükemmel değildir. Yakovenko, Pazartesi günü verdiği bir röportajda, “Ülke ve sektör olarak mükemmeliğin iyinin düşmanı olmamasına izin veremeyiz” dedi.

  İki Kongre komitesi tarafından önerilen yasa tasarıları, dijital varlıklar ve stablecoin’ler hakkında temelde net kurallar oluşturmayı amaçlıyor. Yakovenko ayrıca, Meclis’in bu tasarıları 2023 sonbaharında oylamaya sunma planında olduğunu da sözlerine ekledi.

  “Her iki meclisteki yasa koyucuların bu önerileri ciddiye alacaklarını, geliştirmek için çalışacaklarını ve yasaya dönüştüreceklerini umuyorum.”

  Yakovenko, Kongre’nin yeniliği caydırmadan düzenlemeleri geliştirme konusundaki kararlılığını sürdürmesi gerektiğini vurguladı.

  “Kongre, Amerika’nın teknolojik liderliğini korumak, önemli pazar korumaları sağlamak ve özgür ve açık interneti teşvik etmek için bu çabaları yönlendirmeye devam etmelidir.”

  Yakovenko: Hükümet Blockchain Araştırmasına Yatırım Yapmalı

  Yakovenko ayrıca, ABD hükümetinin blockchain araştırma ve geliştirmeye öncülük etmesi gerektiğini de ekledi.

  ABD’nin şu anda gelecekte büyük potansiyele sahip blockchain projelerine yatırım yapan Avrupa ve Asya ülkelerini yakalaması gerektiğini ve tıpkı GPS, roketler ve internet gibi teknolojilerin başlangıçta ABD tarafından desteklendiği gibi liderliği ele alması gerektiğini ifade etti.

  “Politika yapıcıların teknolojiyi doğrudan denemeleri gerekiyor.”

  2021’deki bir Blockdata raporuna göre, ABD’nin blockchain yatırımlarında 11.1 milyar dolarlık yatırım ile ilk sırada olduğu ve bu konuda 1.9 milyar dolarlık yatırım ile İngiltere’nin ikinci sırada yer aldığı belirtilmiştir.

  Yakovenko ayrıca dijital varlıklar için “iyi bir politika” oluşturmanın önemini vurguladı ve bazı hükümet yetkililerinin bu varlıkları kullanmayı yasakladığı etik kuralların oluşturulması gerektiğini belirtti.

  “Facebook’u hiç kullanmadan sosyal medyayı düzenlemeye çalışmak gibi bir şeyi hayal edin!” dedi.

  “Yaratıcı çözümler”

  Yakovenko, “yaratıcı çözümlerin” politika yapıcıların yeni ortaya çıkan teknolojilere daha kolay erişebilmesini sağlayabileceğini vurguladı. Hükümetin, insani yardım fonlarını transfer etmek ve uzak bölgelerde iletişim kurmak gibi alanlarda kripto paraların hızlı ve maliyet etkin potansiyelini kullanması gerektiğini belirtti.

  “ABD hükümetinin bu yeni dijital çağı teşvik etmek ve yaratıcı blockchain girişimcilerini desteklemek için birçok yol bulunmaktadır.”

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz