Devamı
  You have not selected any currencies to display

  a16z’den Arianna Simpson, Belirli Kuralların Eksikliğinin Kripto Şirketlerini Yurtdışına İtttiğini Söylüyor.

  Published on:

  A16z Genel Ortağı Arianna Simpson, ABD’nin kripto şirketlerine güven aşılayan ve potansiyel sonuçlardan korkmadan teknoloji ürünleri geliştirmelerine izin veren bir düzenleyici çerçeve oluşturması gerektiğine inanıyor.

  Simpson, ABD’deki belirli yönergelerin eksikliğinin, meşru kripto şirketlerinin yurtdışında fırsatlar aramasına neden olduğunu iddia etti.

  “ABD’deki belirli yönlendirmelerin eksikliği aslında meşru şirketleri yurtdışına itiyor, çünkü gerçekten uyumlu olmak istiyorlar,” dediği bir TechCrunch röportajında söyledi.

  Simpson’ın yorumları, büyük ABD düzenleyicilerinin kripto endüstrisine yönelik olağanüstü bir çöküşün ardından agresif bir şekilde harekete geçtiği bir döneme denk geliyor. ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance ve Coinbase gibi endüstrinin en büyük oyuncularına karşı yaptırım uygulamıştır.

  “Sadece kurucuların burada gerçekten harika teknoloji ürünleri inşa edebilecekleri ve olası sonuçlar hakkında endişelenmeden kendilerini rahat hissettiren bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için çalışması gerekiyor.”

  Simpson’a Göre Kripto Piyasası Döngüseldir


  Simpson, kripto alanında on yıldan fazla deneyime sahip biri olarak, bu yeni sektörün tarihinde tekrarlayan döngülerin yaygın olduğunu söyledi.

  “Birçok çıkış ve iniş anı var… Bir alanın tüm çeyreklerde aynı türden sermaye yatırımını sürdürmesini bekleyemezsiniz,” dedi.

  Yatırım ve finansman turu beklendiği gibi gelecekte artacaktır, ancak Simpson, kurucuların piyasanın popülerliğini yeniden kazanmasını beklememeleri gerektiğini vurguladı.

  Aslında, daha az finansman turu ile geçen dönemlerin, endüstride artan gelişme ve yenilikle çakıştığını belirtti.

  Andreessen Horowitz, yaygın olarak a16z olarak bilinir ve kripto fonları için etkileyici 7,6 milyar dolar toplamış önde gelen bir yatırımcı olarak ortaya çıktı.

  Ancak a16z’nin tüm kripto fonlarını kullanmadığını belirtti.

  Haziran ayında a16z, Londra’da ilk uluslararası ofisini açtığını duyurdu, bu da bazıları tarafından ABD’deki belirsiz düzenleyici koşulların bir işareti olarak yorumlandı.

  a16z, Dijital Varlıklara Odaklanmaya Devam Edecek


  Son zamanlarda, birçok büyük VC firmasının odaklarını yapay zeka (AI) tarafına kaydırdığı büyük bir değişim yaşandı.

  Ancak Simpson, a16z’nin AI’ye dönüş yapmadığını açıkça belirtti.

  Simpson, AI’nın merkeziyetçi yapısını vurgulayarak, önemli sermaye ve veri gerektiren bir merkeziyetçi doğaya sahip olduğunu ve bunun kriptonun merkeziyetçi doğasının aksine olduğunu belirtti.

  “Sanki bazı AI’nin merkezileştirme güçlerine güçlü bir karşı denge sağlayabilir diye düşünüyorum,” dedi.

  Son olarak, Simpson, pazar döngülerine bakılmaksızın temel teknolojiye odaklanmaya devam eden kripto şirketlerinin sonunda en başarılı olanlar olacağını savundu.

  “Web3 veya dürüst olmak gerekirse herhangi bir alandaki en başarılı kurucular, piyasa döngülerini görmezden gelen ve gerçekten temel teknolojiye odaklanan kuruculardır.”

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz