Devamı
  You have not selected any currencies to display

  eToro, CySEC CASP Kaydı İçin Onay Alıyor.

  Published on:

  Bugün (Perşembe) eToro, CySEC CASP (Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcısı) Kaydı altında kayıt başvurusunun onaylandığını duyurdu.

  eToro’nun Küresel Düzenleyici Durumu: Uyum Konusunda Çokuluslu Bir Yaklaşım


  Bu onay, eToro’ya Avrupa Birliği (AB) ülkelerine, tek bir kuruluş olan eToro (Europe) Digital Assets Ltd. üzerinden düzenlenmiş kripto hizmetleri sunma izni veriyor. Bu genişlemeyi mümkün kılan düzenleyici çerçeve, AB’nin Kripto Varlıklar Piyasaları Yönetmeliği’nin (MiCA) Aralık 2024’te yürürlüğe girmesi bekleniyor.

  eToro, yeni düzenleyici çerçeve altında faaliyetlere başlamadan önce yetkili makam CySEC’ten ilgili izni alacak.

  eToro’nun Başkan Yardımcısı Dr. Hedva Ber, “Bu kayıt, MiCA’nın önümüzdeki yıl yürürlüğe girdiğinde kripto için yeni bir dönemi kucaklamaya hazır olduğumuzu gösteriyor.” dedi.

  “Dünya genelinde çeşitli pazarlarda düzenlenen küresel bir şirket olarak, MiCA’nın bu alanda hem tüketicilere hem de saygın işletmelere sunacağı artan güvence ve güvenlikle çok fazla ilgileniyoruz.”

  “Avrupa, eToro için son derece önemli bir bölge, kullanıcılarımızın çoğunluğunun bulunduğu yer ve Avrupa yatırımcılarına çeşitlendirilmiş bir portföyün bir parçası olarak çeşitli kripto varlıklarına doğrudan erişim sunmaya devam etmek istiyoruz.”

  “Bu yeni CySEC kaydı, bize MiCA sonrası Avrupa’da bunu daha kolay bir şekilde başarma imkanı sunacak, Avrupalı yatırımcılar için kripto varlıklarla işlem yapmak isteyenlere daha sade ve verimli bir teklif oluşturmamıza yardımcı olacak.”

  eToro, dünya genelinde bir varlık haline gelmiş ve Birleşik Krallık’ta Finansal Davranış Otoritesi (FCA), Avustralya’da Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), Kıbrıs’ta Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CySEC), Cebelitarık’ta Gibraltar Finansal Hizmetler Komisyonu (GFSC) ve FinCEN ve FINRA gibi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici kuruluşlar tarafından yetkilendirilen ve denetlenen bir platformdur.

  eToro, İspanya Bankası ve Fransa Mali Piyasalar Otoritesi (AMF) gibi yerel otoritelerle dijital varlık sağlayıcısı olarak kayıtlıdır.

  Yatırım Seçenekleri Bolca: Doğrudan Ticaret, Portföyler ve Kopyalama


  eToro’nun platformu kullanıcılara işbirliği içinde bir yatırım topluluğu içinde yatırım yapma, bilgi paylaşma ve öğrenme olanağı sunar. Kullanıcılar geleneksel ve yenilikçi varlık çeşitliliğine erişebilir ve doğrudan ticaret, portföy yatırımı ve diğer yatırımcıların stratejilerini kopyalama gibi çeşitli yatırım seçenekleri arasından seçim yapabilirler.

  eToro ayrıca hem acemi hem de deneyimli yatırımcılar için uygun eğitim kaynakları sunar. Kullanıcılar sanal fonlar kullanarak finansal risk olmadan yatırım yapmayı bir sanal portföy kullanarak uygulayabilirler.

  eToro’nun AB’de bir Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcısı olarak kaydının onaylanması, platform için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor, çünkü AB’de güçlü bir düzenleyici denetim altında kripto ile ilgili hizmetlerini genişletme yolunu açıyor.

  Bu hamle, kripto para alanında artan düzenleme eğiliminin bir parçasıdır ve AB içinde dijital varlıkların daha fazla benimsenmesini ve yatırımcı korumasının artırılmasını amaçlamaktadır.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz