Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Tether, USDT Kredi Dağıtımında Dönüş Yaptı, Portföyüne 200 Milyon Dolar Ekledi.

  Published on:

  Son Wall Street Journal (WSJ) raporuna göre, stabilcoin USDT’nin ihraççısı olan Tether Holdings, müşterilerine coinlerini yeniden ödünç verme pratiğine geri dönmüş. Rapor, Tether’ın bu pratiği sona erdirme niyetini açıklamasının üzerinden bir yıldan daha az bir süre geçtiğini belirtti.

  WSJ, Tether’ın sözcüsünün yeni kredilerin verildiğini doğruladığını ve ayrıca Tether’ın son üç aylık mali güncellemesinin, varlıklarının 30 Haziran itibarıyla 5.5 milyar dolarlık krediyi içerdiğini ortaya koyduğunu açıkladı. Bu rakam, önceki çeyrekte bildirilen 5.3 milyar dolardan önemli bir artışı temsil ediyor.

  Ayrıca, WSJ, Tether’ın bu kredileri “teminatlı krediler” olarak adlandırdığını ve borçlu kişiler ve kabul edilen teminat hakkında minimum bilgi sağladığını belirtti. Tether’ın kredi vermeye geri dönme kararı, potansiyel riskler nedeniyle kripto topluluğunda endişeye yol açtığını iddia etti.

  WSJ, şirketin bildirilen varlıklarının çoğunun Hazine bonoları ve diğer güvenli, kolayca çevrilebilir enstrümanlar olduğunu, ancak kredilerin farklı bir risk profili taşıdığını vurguladı. WSJ’ye göre, Tether Holdings, kredi geri ödemesini, ihtiyaç duyulması halinde kredileri dolar karşılığında satma yeteneğini veya elde tutulan teminatın yeterliliğini garanti edemiyor.

  Öte yandan, Tether Holdings Sözcüsü Alex Welch, kredileri yeniden vermeye karar verme nedeninin 2023’ün ikinci çeyreğinde uzun süredir müşterilerden gelen kısa vadeli kredi talepleri olduğunu belirtti. Ayrıca, şirketin kredileri 2024 yılına kadar kaldırma taahhüdünü yineledi. Welch ayrıca, Tether’ın müşteriler için önemli likidite azalmasını ve teminatın olumsuz fiyatlarla satılmasından kaynaklanabilecek potansiyel kayıpları önlemeye yönelik hedefini vurguladı.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz