Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Japon Üniversite Araştırmacıları, XRP Fiyatı ile İşlem Ağı Yapısı Arasında İlişki Buldular.

  Published on:

  Kyoto Üniversitesi’nde Japon araştırmacılar, XRP fiyatı ile işlem ağı yapısı arasındaki güçlü karşıt ilişkiyi inceleyen bir çalışma yayınladılar.

  Japonya’daki Kyoto Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencileri, XRP fiyatı ile işlem ağı yapılarının karşılıklı ilişkisini yakalamayı amaçlayan bir rapor yayınladılar.

  Bağlam için, bir ağın karşıtlık tensör spektrumu, ağın yapısını ve bağlantısını matematiksel olarak temsil eden bir gösterimdir. Farklı düğümler arasındaki desenleri ve ilişkileri tanımlamak için kullanılır.

  Önde gelen XRP etkileyicisi WrathofKahneman (WoK), bu araştırma raporunu son tweetinde XRP topluluğuna sundu.

  Araştırma Raporu


  Araştırmacılar, daha önce 2018 civarındaki dönemi kapsayan bir çalışmanın üzerine inşa ettiler, bu dönem genellikle “kripto balonu” olarak adlandırılır. Bu çalışma, XRP fiyatının, haftalık XRP işlem ağlarından elde edilen “karşıtlık tensörlerinden çıkarılan en büyük özdeğerlerle önemli bir karşıtlık gösterdiğini buldu.

  Daha basit bir ifadeyle, bu çalışma, istikrarlı ve güçlü bir desen buldu: XRP’nin fiyatı yükseldiğinde, işlem verilerinden hesaplanan belirli önemli değerler düştü ve XRP’nin fiyatı düştüğünde bu değerler yükseldi.

  Özellikle, bu takip çalışması XRP işlem ağları için karşıtlık tensör spektrumunun yöntemini genişletti. Araştırmacılar, “büyük özdeğerlerin” dağılımını tahmin etti ve karşılaştırdılar.

  Analizlerinde “rasgele matris teorisi ve deneysel karşıtlık tensör verileri” kullandılar. Özellikle, incelemeleri XRP piyasasının balon ve balon olmayan dönemlerini içeren iki yılı kapsadı.

  Balon olmayan dönemlerde, XRP fiyatı ile en büyük özdeğer arasında önemli bir ilişki bulunamadı. Ancak araştırma, balon dönemi boyunca XRP fiyatı ile en büyük özdeğer arasında güçlü bir karşıtlık tespit etti.

  Tekil vektörlerden elde edilen bilgileri kullanarak, araştırmacılar XRP piyasasını balon döneminde etkileyen bir dizi etkileyici düğümü belirlediler.

  Sonuç olarak, bu çalışma, XRP fiyatı ile işlem ağı arasındaki dinamik etkileşimi anlama konusunda karşıtlık tensör spektrumunun potansiyelini gösterdi. Bu ilişkiyi etkileyen piyasa koşullarını vurguladı ve balon ve balon olmayan dönemlerde XRP piyasasının mekanizmalarına dair içgörüler sunmaktadır.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz