Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Arbitrum, 59 Milyon Dolar Değerindeki Talep Edilmemiş Tokenları Hazineye Aktardı.

  Published on:

  Arbitrum Vakfı, Mart ayındaki dağıtımdan altı ay sonra 69 milyon ARB tokenin hazineye devredileceğini açıkladı.

  Bu tokenler, Arbitrum’un toplam 10 milyarlık arzının sadece %0,69’unu temsil ediyor ve raporlara göre toplam airdropların %7’si hala talep edilmemiş durumda.

  Mart ayında, Arbitrum web sitesi geçici olarak kapalı olduğu bir dönemde, topluluk üyeleri akıllı sözleşme ile etkileşimde bulunarak büyük ödüller kazanma fırsatı buldu.

  Nansen verilerine göre, birkaç saat içinde 42 milyon ARB token talep edildi ve bu süreçte 23,000 farklı cüzdan katıldı; bu, uygun cüzdanların yaklaşık %3’ünü oluşturuyor.

  Toplam uygun cüzdan sayısı 625,000 iken, 445,000 cüzdan yalnızca 2,000’den az ARB tokeni aldı.

  Şu an itibariyle, Arbitrum hazine yaklaşık 3 milyar dolar değerinde yönetim tokeni tutuyor.

  Bir yönetim oyu günü kurtarır 

  Airdrop’un 24 Eylül tarihine kadar geçerli bir süresi vardı ve bu tarihten sonra tokenlar kalıcı olarak kilitlenecekti.

  Ağustos ayında, topluluk üyesi “yoav.eth” tarafından önerilen bir oylama, sıralama gaz ücretleri iadesi ve L1 temel yönetim zaman aşımı gibi diğer iki yönetim konusuyla birlikte sunuldu.

  Bu oylama başlığı, “Airdrop distribütörünün ücret süpürme adresinin DAO Hazinesi adresiyle güncellenmesi” olarak belirtildi ve topluluk üyelerinin büyük çoğunluğu tarafından, %99,9’luk ezici bir destekle kabul edildi. Bu oylama sonucu, hazineyi talep edilmemiş tüm tokenlerin tek amaç haline gelmesine neden oldu.

  Toplumu destekleme çabalarında rekor başarı 

  Ethereum’un 2. katman ölçeklendirme ağları, bu yıl birden fazla yükseltme ve yüksek benimseme oranlarıyla sıkı bir rekabet içindeydi.

  Optimism ve Base gibi Arbitrum da son iki hafta içinde topluluğu ilgilendiren bir girişim olan Arbitrum Odyssey’in lansmanına bağlı olarak artan kullanıcı etkinliği kaydetti.

  Kullanıcılar, ağdaki NFT alanını geliştirmek için daha büyük planların ortasında, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) kazanacak ve airdrop alma olasılıklarını artırmayı hedefliyorlar.
  Ayrıca, Arbitrum, Rari Vakfı’nın NFT teşviklerini entegre etme önerisiyle daha fazla kullanıcı çekmeyi bekliyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz