Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Arbitrum Kullanıcıları Artık Birbirleriyle Bitcoin Madencilik Gücü Ticareti Yapabilirler!

  Published on:

  Bitcoin madencilik gücünü temsil eden bir finansal ürün, bir temsilci tarafından açıklanan Lumerin adlı bir hash gücü pazarının piyasaya sürülmesinin ardından Arbitrum ağı üzerinde işlem görmeye başlayabilir.

  Lumerin Hashpower Marketplace, Bitcoin madencilerinin ilgilili kişilere ve madencilik yapmayanlara kolayca kapasite satın alıp satabilmelerine olanak tanırken, alıcıların hızla değer kaybeden ekipman satın almadan Bitcoin ödüllerini kazanma şanslarını artırmalarına imkan sağlar. İşlemler akıllı sözleşmeler aracılığıyla yönlendirilecek ve hash oranı miktarını, süreyi ve fiyatı belirtecektir.

  Potansiyel alıcılar, ihtiyaçlarına uygun sözleşmeleri gözden geçirebilir ve seçebilirler, bu sırada doğrudan ve güvensiz işlemlere katıldıklarını ve işlem tamamlandıkça gerçek zamanlı ödeme yaptıklarını güvence altına alırlar.

  Satıcılar için ise düşük elektrik maliyetli bölgelerdeki madenciler, hashrate sözleşmelerini piyasa fiyatlarında satarak farkı koruma olanağı elde ederler.

  Hash Gücü 101

  Hash gücü veya hashleme gücü, Bitcoin gibi blok zincirlerini koruyan farklı şifreleme algoritmalarını çalıştırmak ve çözmek için bir bilgisayarın veya özel donanımın kullandığı güçtür. Bu sahipler, genellikle Bitcoin (BTC) ödülleri karşılığında ağın sürdürülmesi için önemli elektrik tüketen büyük donanım sistemlerini çalıştırırlar.

  Ancak bazı madenciler, aksi takdirde boşta kalacak olan fazla kapasiteye sahip olabilirler. Lumerin gibi pazar yerleri, bu gücün haklarını satın alan alıcılara sunar ve bu alıcılar Bitcoin ödüllerinin bir bölümünü alırlar.

  Bu tür bir model, kullanıcıların Bitcoin madenciliği yapmak için yüksek derecede uzman bilgisine, maliyetli donanım harcamalarına veya uzun vadeli taahhüde ihtiyaç duymadan madencilik yapmalarını sağlar.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz