Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Coinbase CLO, SEC’nin Celsius Ortaklığına İtirazı Üzerine Frustrasyonunu Dile Getiriyor.

  Published on:

  Coinbase’in Başkan Yardımcısı Paul Grewal, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), çökmüş kripto ödünç veren platform Celsius ile yaptıkları işbirliğine itiraz etmesi konusundaki frustrasyonunu paylaştı.

  Son zamanlarda Celsius, uluslararası müşteriler için dağıtım acentesi olarak Coinbase’i görevlendirmeyi önerdi ve Coinbase anlaşmalarının mahkeme onayını aradı. Grewal, Coinbase’in müşterilerine kripto para dağıtmak için Celsius ile işbirliği yapmaktan gurur duyduğunu belirtti.

  SEC, bu önerilere yanıt verdi ve plan ekibinin bir parçası olarak sunulan belgelerin “çelişkili ve endişeleri gündeme getirdiğini” belirtti. Dahası, SEC şunları söyledi: “Coinbase anlaşmaları, bir dağıtım acentesi hizmetlerinin ötesine geçerek, birçok SEC’nin Coinbase’e karşı District Court davasında dile getirilen endişeleri etkileyen komisyonculuk hizmetleri ve ana ticaret hizmetlerini öngörüyor.”

  Ayrıca Grewal, Coinbase’in bu konuyu iflas mahkemesi ile ele almayı dört gözle beklediğini belirtti ve “Neden SEC, güvenilir bir ABD kamu şirketinin bu rolü üstlenmesine itiraz eder?” diye sordu.

  Çok sayıda X (eskiden Twitter) kullanıcısı, SEC’nin bu hamlesini eleştiren Grewal’ın gönderisine cevap verdi. Bir kullanıcı şunları söyledi: “Basit: Coinbase’in Celsius iflasıyla ilişkilendirilmesi, Coinbase’i güvenilir bir iyi oyuncu gibi gösteriyor. SEC, Coinbase’i güvenilmez bir kötü oyuncu gibi göstermek istiyor.” Başka bir kullanıcı ise, “SEC, görevinin sıradan ABD yatırımcısını yok etmek değil, korumak olduğu konusunda itiraz ediyor” dedi.

  Celsius’un plan ekibine dair diğer bir güncelleme, atanmış yönetim kurulu üyelerinin değişmesidir. Yatırım firması Arrington Capital’ın kurucusu Michael Arrington, yakın zamanda yönetim kurulundan ayrıldı. Celsius varlıklarını iflas açık artırmada kazanan Fahrenheit adlı bir konsorsiyumun ortağı, boşalan koltuğu devralacak.

  Arrington, ayrılışının nedenlerini belirtmedi, ancak yönetim kurulu yapısı ve “özellikle gözlemcilerin” etrafındaki kararlar konusunda anlaşmazlık yaşadığını söyledi. Bununla birlikte, Arrington, yönetim kuruluna katılmama kararı aldıklarını, ancak Fahrenheit aracılığıyla yatırım ve aktif danışmanlık rollerinin planlandığı gibi devam edeceğini belirtti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz