Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Ripple Kurucu Ortağı, Kripto Dostu Birleşik Krallık’ın Finansal İnovasyon Merkezi Olduğunu Söyledi.

  Published on:

  ABD merkezli finans teknolojileri ve blockchain şirketi Ripple’ın kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, Birleşik Krallık’ı “finansal ve teknolojik yeniliklerin merkezi” olarak değerlendiriyor.

  Ripple’ın kurucu ortağının bu yorumu, Birleşik Krallık Şansölyesi Jeremy Hunt’ın, Birleşik Krallık’ın “Avrupa’nın Silikon Vadisi” olarak kabul edilmesini hedefleyen bir video paylaşımına yanıt olarak geldi.

  Birleşik Krallık Şansölyesi, videoda şunları ifade etti: “Birleşik Krallık ekonomisine yönelik tutkumuz, onun dünyanın bir sonraki Silikon Vadisi olmasıdır.”

  Bu açıklamalar, Birleşik Krallık’ın finans ve teknoloji alanında bir inovasyon merkezi olarak gelecekteki potansiyelini vurgulamakta.

  Ripple kurucu ortağı, ‘Birleşik Krallık’ta çalışmayı seviyoruz’ diyor

  Videoda ayrıca “Birleşik Krallık’ta çalışmayı seviyoruz” ve “son birkaç yılda oradaki ofisimizi ikiye katladık” diyen Larsen de yer aldı.

  ABD’deki düzenleyici zorluklar


  2012 yılında XRP tokenleri ihraç etmeye başlayan Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’nde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uzun bir hukuki mücadele yaşamıştır. Bu mücadele, ABD’deki ana pazarında düzenleyici sorunlarla karşı karşıya kaldığını göstermektedir.

  Bu nedenle, firma düzenleyici riskleri çeşitlendirmek ve daha dostane bir ortam bulmak amacıyla diğer ülkelere yönelmiştir ve Birleşik Krallık gibi ülkeler bu alternatifler arasında yer almıştır.

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, özellikle ABD’nin dijital varlıklarla ilgili belirsiz politikaları nedeniyle kripto girişimlerinin ABD’den kaçınmasını önermiştir. Singapur’daki Token 2049 konferansında yaptığı bir panel tartışmasında, “Şu anda sizi şirket kurmaya teşvik etmeyeceğim tek ülke ABD’dir” demiştir. Alternatif olarak, İngiltere, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri ve İsviçre gibi daha kripto dostu düzenlemelere sahip ülkeleri önermiştir.

  Birleşik Krallık hükümeti, birkaç yıldır ülkeyi kripto, Web3 ve fintech firmaları için küresel bir merkez olarak konumlandırmaya çalışmaktadır. Brexit sonrası daha geniş mali düzenleyici reformların bir parçası olarak kripto para birimlerini ve stabilcoinleri düzenlemek için bir yasa çıkarmıştır. Bu yasa, finansal hizmetler alanındaki kontrolü ulusal hükümete geri veren önemli bir adım olarak kabul edilmiştir.

  Birleşik Krallık Hazine Müsteşarlığı Ekonomi Sekreteri Andrew Griffith, bu yasayı övmüş ve eski AB yasalarını değiştirerek ekonomiyi büyütebilecek ve inovasyonu teşvik edebilecek milyarlarca dolarlık yatırımın kapılarını açacağını belirtmiştir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz