Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Tayvan’daki Dokuz Kripto Firması Düzenleyici İlerlemeyi Desteklemek İçin Çalışma Komitesi Oluşturdu.

  Published on:

  Tayvan’da bulunan kripto topluluğu, daha iyi iletişim ve kendini düzenleme yeteneklerini artırmak amacıyla Ekim ayı ortasında bir çalışma grubu oluşturmayı planlamaktadır. Bu girişim, Tayvan’daki dokuz kripto para borsasının Eylül ayının başlarında bir dernek kurmalarıyla başlamıştır.

  Oluşturulan dernek, yerel dijital varlık endüstrisinin büyümesini teşvik etmeyi, sağlıklı bir endüstriyel çevre oluşturmayı ve sektörün sürekli genişlemesini desteklemeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, nitelikli üyeleri bünyelerine katmayı hedeflemektedir.

  Tayvan Sanal Varlık Platformu ve İşlem İş Birliği adlı komite, bu derneğin ilk toplantısını gerçekleştirmiş ve ülkenin mali düzenleyici kurumu tarafından planlanan kripto düzenlemelerinin nasıl hızlandırılabileceğini tartışmıştır.

  Ayrıca, Tayvan’ın kripto düzenleyici kurumu olan Sanal Para Birimi Yönetimi Mali Denetleme Komisyonu, sanal varlık hizmetleri sağlayıcılarının kendi kendini düzenleme kuralları oluşturması için on yol gösterici ilke yayınlama planları yapmıştır. Bu yönergeler, VASP’ler (Virtual Asset Service Providers) olarak bilinen sanal varlık hizmet sağlayıcıları için oluşturulacaktır.

  Çalışma grubu, MaiCoin, BitoGroup, Ace Digital, Rybit ve BitstreetX gibi dokuz kripto borsasından oluşmaktadır. MaiCoin Grubu’nun kurucusu ve CEO’su Liu Shiwei, derneğin kurulmasının, tüm paydaşlarla daha iyi bir iletişim kurmak için önemli bir adım olduğunu ve sanal varlıkların yaygınlaşmasını teşvik etmek için yetkililer ve kullanıcıların beklentilerini karşılamaya yönelik bir çaba olarak gördüğünü belirtti.

  Derneğin Planları


  Tayvan Fintech Derneği’nin başkanı ve aynı zamanda çalışma grubunun genel danışmanı olan Cai Yuling, derneğin Tayvan’daki üç büyük kripto borsası tarafından yönetildiğini ve bu durumun derneğin misyonuna büyük bir değer kattığını belirtti. Derneğin en önemli amaçlarından birinin, sektörün sesini temsil etmek ve dış dünya ile etkili bir iletişim kanalı oluşturmak olduğunu vurguladı.

  Ayrıca, sektörün fikir birliği oluşturması ve Tayvan’da kapsamlı bir kripto endüstrisi ekosistemi oluşturmanın yanı sıra Tayvanlı oyuncuların küresel kripto para birimi sahnesinde daha büyük bir rol oynamalarına olanak tanıdığını da ekledi.

  Açıklamada, derneğin kuruluşundan sonra, sektörde öz düzenlemeyi teşvik etmek amacıyla düzenleyiciler tarafından yayınlanan rehber ilkeleri temel alarak öz düzenleme standartları geliştireceği belirtilmiştir. Bu sayede Tayvan’ın kripto para birimi endüstrisinin denetimi zamanla daha olgun bir seviyeye ulaşması beklenmektedir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz