Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Gensler, tokenleştirilmiş Pokemon kartları hakkında konuşuyor.

  Published on:

  Gary Gensler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı, bu ayın ikinci kez Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde göründü. Komite, SEC’nin kripto varlıkları nasıl sınıflandırdığını ve endüstri için genel ajandasının ne olduğunu sorguladı. Oturum 5 saat sürdü ve Temsilciler Meclisi üyeleri, ona sert sorular sorarak neredeyse onu baskı altına aldılar.

  Oturumda, Gary açıkça eleştirildiği bir noktaya ulaştı. Temsilci Tom Emmer, normal Amerikalıların fırsatlarını yok etmek pahasına kendi güçlerini pekiştirmeye çalıştıklarının açıkça görüldüğünü söyledi. Finansın geleceğini ve vatandaşlarının mali geleceğini risk altına sokabileceklerini ekledi. Tom, gündelik Amerikalıları, ABD’nin finansal geleceği konusunda endişelerini dile getirdi.

  Tom, federal mahkemelerin finansal piyasada rekabeti ezmek amacını gerçekleştirmek için yasal yetkileri olmadığını söylediğini daha net bir şekilde ifade etti.

  Gary Gensler, kripto varlıklar konusundaki tutumunu sürdürdü. Kripto şirketlerinin kayıt olmayacaklarını, bunu rahatlıkla yapabilecekleri halde yapmayacaklarını söyledi. Bu tutum, SEC ile Kripto topluluğu arasındaki SEC’nin Kripto’yu mahkemede sürdürdüğü dava ivme kazandığından beri belirgin hale geldi. Ardından, müşterilerin güvenlik yasaları aracılığıyla korunmaya daha az hak sahibi olmaları için hiçbir şey yapmadığını belirtti.

  Güvenlik yasalarına gönderme yaparak Kongre’nin 1933 veya 1934’te tanımı sadece tahviller ve hisse senetleriyle sınırlayabileceğini, ancak 30’dan fazla madde dahil etmeye devam ettiğini vurguladı.

  Temsilciler Meclisi bu durumu fark etti ve yatırım sözleşmelerinin gerçek bir sözleşmeyi gerektirip gerektirmediğini sordu. Bu soruyu Temsilci Richie Torres sordu ve doğru cevabı alamadı. Cevap evet veya hayır olmalıydı, ancak Gensler tanımın belirsiz olduğunu söyleyerek yanıtladı. Torres daha sonra Pokemon kartının güvenlik olup olmadığını sordu ve Gensler bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

  Yani, soruyu görmezden gelmedi veya belirli bir cevapla açıklamadı. Gary Gensler daha önce SEC’nin Ripple davası hakkında soruları yanıtlamaktan kaçındığı görülmüştü. SEC’nin ne yaptığı hakkında konuşmaktan çekinmediğini, sadece hala incelenen bir dava hakkında konuşamayacağını söyledi.

  Oturum – SEC Denetimi – 10:00 EST’de canlı yayınlandı. Uzmanlar, komitenin onu sıkıştıracağını tahmin etmişlerdi. Onu sıkıştırıp sıkıştırmadıkları konusunda kesin bir sonuca varmak zor. Ancak kripto varlıkların tanımları, endüstrinin genel durumu ve SEC’nin duruşu hakkında daha fazla netlik elde etmek için başka bir oturum olabilir.

  Bu devam eden bir olay ve daha fazla detayın açıklanması bekleniyor. Kripto varlıklar, endüstri genelinde ve SEC’nin duruşu hakkında daha fazla netlik sağlamak için başka bir oturum olabilir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz