Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Google Cloud, Polygon’un PoS Ağında Doğrulayıcılardan Biri Oldu.

  Published on:

  Google Cloud, Polygon’un Proof-of-Stake (PoS) ağına katılmak için merkezi olmayan doğrulayıcılardan biri olarak görev alıyor.

  29 Eylül’deki bir duyuru, teknoloji devinin Google’ın güvenlik hizmetleri konusundaki geniş deneyiminden faydalanarak blockchain’in güvence altına alınmasına yardımcı olmak amacıyla 100’den fazla doğrulayıcıdan biri olarak görev yapacağını ortaya koydu.

  Resmi açıklamaya göre, Polygon, Gmail ve YouTube’u güçlendirmek için kullanılan aynı altyapıyı benimseyecek ve Ethereum katman 2 çözümlerine olan kullanıcı güvenini artıracak.

  “Şimdi, YouTube ve Gmail’in güçlendirilmesinde kullanılan aynı altyapı, Ethereum Polygon protokolünün güvenliğine katkıda bulunmak için hızlı, ekonomik ve herkes için kullanılabilir hale geliyor.”

  Google Cloud Singapur’un resmi hesabı tarafından atılan bir tweet ile duyurulan bu gelişme, Google Cloud’un Polygon Proof-of-Stake (PoS) ağındaki bir doğrulayıcı olarak hizmet vereceğini doğruluyor: “Artık Polygon PoS ağında bir doğrulayıcı olarak görev yapıyoruz ve 100’den fazla diğer doğrulayıcıyla birlikte ağın kolektif güvenliğine, yönetimine ve merkeziyetsizliğine katkıda bulunuyoruz.”

  Google Cloud’un doğrulayıcı olarak hizmet vermesi, ağın yönetişiminde rol alacak, düğümleri işletecek ve MATIC token’larını paylaşacak.

  Google stratejik web3 işbirliği

  Bu hamle, Google’ın son aylarda blockchain ekosistemine yönelik daha geniş stratejik planlarının bir parçası olarak görünüyor. Nisan ayında Google, Polygon’un zkEVM ölçeklendirme çözümü için bulut hizmetleri, uygulama zinciri desteği ve Polygon tabanlı girişimlere yönelik 200.000 ABD Doları değerinde Google Cloud kredisi fonu sağladığını duyurdu.

  Bu anlaşmanın bir parçası olarak, Google Cloud’un düğüm motorları sunacağı ve düğümlerin tek tıkla dağıtımını gerçekleştireceği belirtiliyor. Ayrıca, “Google Cloud, kurumsal altyapı ve araçlarla temel Polygon protokollerinin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacak” deniliyor.

  Polygon, Google’ın Tezos, Solana, Ronin Network ve benzeri projelerle yaptığı anlaşmalarla birlikte dağıtılmış defter teknolojilerine (DLT) olan ilgisinin bir örneği olarak öne çıkıyor.

  Geçtiğimiz hafta ise Google, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum Classic ve diğer 11 yeni blockchain ağı ekleyerek BigQuery üzerindeki blockchain hizmetlerini genişletti. Bu, Google’ın kripto para ve blockchain teknolojilerine olan ilgisinin arttığını gösteriyor ve bu alandaki varlığını güçlendirmeye devam ediyor.

  Şirkete göre bu hamle, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmaya ve akıllı sözleşmeler oluşturmaya başlarken birden fazla zincirdeki kamu verilerine daha hızlı erişmesini sağlayacak. 

  Holesky test ağının başlatılmasıyla birlikte, Polygon, Ethereum ekosistemi dahil olmak üzere pazardaki son rekabet ve gelişmelere ayak uydurarak platformunu daha ölçeklenebilir hale getirmeye yönelik daha fazla hizmet sunuyor.

  Polygon 2.0, internetin değer katmanını yaratma iddiasının ardından büyük bir ölçeklenebilirlik girişimi olarak öne çıkıyor. Bu ağ, zincirler arası işlemleri ve likiditeyi artırarak ağ güvenliğini ve ölçeklenebilirliği tehlikeye atmadan birden fazla zinciri desteklemek üzere tasarlanmıştır.

  “Polygon 2.0, ZK destekli L2 zincirlerini birleştiren yeni bir zincirler arası koordinasyon protokolü aracılığıyla oluşturulan bir ağdır. Bu sayede kullanıcılar, tüm ağı tek bir zincir gibi kullanıyormuş gibi hissederler.”

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz