Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Kongre, ABD Hükümetinin Kapatılmasını Önlemek İçin Finansman Tasarısını Geçirdi.

  Published on:

  Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, hükümet kapanmasını önlemek amacıyla Cumartesi akşamı son teslim tarihinden sadece üç saat önce, iki partili bir yasa tasarısını kabul etti. Tasarı, 88’e karşı 9 oyla büyük bir destek aldı ve 17 Kasım’a kadar olan 45 günlük süre boyunca hükümetin finansmanını sağlayacak.

  Cumartesi gününün geç saatlerinde, Başkan Joe Biden, yasa tasarısını imzaladığını bir Twitter gönderisinde duyurdu.

  Biden, geçişin ardından yaptığı açıklamada, “Bu gece, Meclis ve Senato’daki iki partili çoğunluk, milyonlarca çalışkan Amerikalıya gereksiz acı yaşatacak gereksiz bir krizi önlemek için hükümetin açık tutulması yönünde oy kullandı.” dedi ve hem Temsilciler Meclisi hem de Senato’daki iki partili çoğunlukları gereksiz bir krizi önlemeleri nedeniyle övdü.

  Tüm Demokrat senatörleri tedbir lehine oy kullanırken, dokuz karşıt oy Cumhuriyetçilerden geldi.

  Günün erken saatlerinde Meclis, Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy’nin kısa vadeli finansman tasarısı için Demokratlardan destek arama girişiminin ardından tasarıyı 335’e 91 farkla kabul etti. Sonuç olarak, yasa tasarısı Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçilerden çok Demokratlardan daha fazla destek aldı; 90 Cumhuriyetçi yasaya karşı oy kullanırken yalnızca bir Demokrat karşı çıktı.

  Tasarıda, Demokratların istediği ancak birçok Cumhuriyetçinin karşı çıktığı Ukrayna’ya yönelik finansman bulunmuyor. Ancak tasarı, afet yardımı için finansman sağlanmasını içeriyor.

  McCarthy, partisi içindeki aşırı sağ grupların muhalefeti nedeniyle geçiş için Demokratların oylarına güvenmek zorunda kaldı. Oy almak için konuşmacı, 435 üyeli Mecliste yaklaşık 290 oya eşdeğer olan üçte ikilik bir çoğunluk gerektiren bir oylama süreci uyguladı.

  Oylamadan önce McCarthy, hükümetin kapatılmasının özellikle üniformalı Amerikalılar açısından yüksek maliyetinin olduğunu vurguladı. Hem Cumhuriyetçileri hem de Demokratları Amerikan halkının refahına öncelik vermeye çağırdı ve ulusu savunmak için hayatlarını riske atanlara ödeme yapılmamasının adaletsizliğini vurguladı.

  Hükümetin Kapatılması Kripto Parayı da Etkileyebilir


  ABD hükümetinin kapatılması, bekleyen kripto para birimi yasalarının ilerleyişini olumsuz etkileyebilir ve kripto para birimi düzenlemesinin geleceğini potansiyel olarak etkileyebilir.

  Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi milletvekilleri, Temmuz ayında kripto para birimleriyle ilgili bir dizi yasa tasarısını desteklemişlerdir. Bu yasa tasarıları arasında 21. Yüzyıl için Finansal İnovasyon ve Teknoloji Yasası (FIT), Blockchain Düzenleyici Kesinlik Yasası, Ödemelerde Netlik Yasası, Stablecoin Yasası ve Paralarınızı Saklayın Yasası bulunmaktadır. Bu yasa tasarıları, komite tarafından kabul edilen ve Meclis oylamasına sunulması beklenen en önemli yasa tasarılarından bazılarıdır.

  Ancak hükümet kapatılması, yasa koyucuların herhangi bir yasa tasarısını geçirmesini engelleyebilir. Bu yasa tasarılarının birçoğu bipartisan (iki partili) destek görüyor ve büyük olasılıkla kat oylarıyla geçmesi bekleniyor. Ancak politik açıdan bu tasarıları veya herhangi bir anlaşmayı engelleyebilecek pek çok potansiyel sorun bulunmaktadır.

  Blockchain Derneği’nin hükümet ilişkileri direktörü Ron Hammond’a göre, bekleyen yasa tasarılarının birçoğunun iki partili destek gördüğü ve büyük olasılıkla kat oylarıyla geçmesi bekleniyor. Ancak “siyasi olarak her iki tasarıyı/herhangi bir anlaşmayı boşa çıkarabilecek çok sayıda mayın var” dedi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz