Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Protokol Loncası Ether ETF’den Büyük Ödeme Günü İçin Geliyor.

  Published on:

  VanEck, yakında çıkacak olan Ethereum (ETH) vadeli işlem borsa yatırım fonundan (ETF) elde edilen tüm kârın %10’unu on yıl boyunca Ethereum’un çekirdek geliştiricilerine bağışlayacağını duyurdu.

  Varlık yöneticisi, bu girişimin yararlanıcısının Ethereum’un temel teknolojisinin sürdürülmesinden sorumlu 150’den fazla geliştiriciye sahip olan The Protokol Guild adlı bir grup olacağını belirtti.

  VanEck, sadece varlık yöneticilerinin kripto protokolünü oluşturan ve destekleyen topluluğa geri vermenin adil olduğunu belirtti. Şirket, “Ethereum’a katkı sağlayanlara, neredeyse on yıl boyunca bu ortak altyapının sürekli inşası ve yönetimi için teşekkür ediyoruz” dedi. Ayrıca, diğer varlık yöneticileri ve ETF ihraççılarının da benzer bir yaklaşımı benimsemeyi düşünmelerini umduklarını ifade etti.

  VanEck’in bu adımı, Ethereum ağını destekleyen kripto topluluğunun artan bir eğilimiyle uyumlu. Önemli katkıda bulunanlar arasında Lido Finance, Uniswap, Arbitrum, Optimism, ENS Domains, MolochDAO ve Nouns DAO gibi projeler bulunuyor.

  Loncanın ana ağına yapılan bağışlar, halka açık bir kontrol paneli tarafından takip ediliyor ve 4.846 bağıştan 12 milyon doların üzerinde gelir elde edildi. Bu fonlar, Lonca üyeleri arasında katkı sürelerine göre belirlenen bir ağırlıklı oranla dağıtılıyor.

  VanEck, 28 Eylül’de Ethereum vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak olan Ethereum Stratejisi ETF’sini (EFUT) duyurdu. Bu fon, VanEck’in aktif alım satım sorumlusu Greg Krenzer tarafından yönetilecek ve yakın gelecekte Chicago Board Options Exchange’de listelenmesi planlanıyor.

  Yatırım Firmaları Ether Fonlarını Başlatmak İçin Acele Ediyor

  VanEck’in yanı sıra, diğer geleneksel yatırım firmaları da Ethereum (Ether) vadeli işlemlerine erişim sunmayı planlıyorlar.

  Valkyrie adlı bir başka şirket, mevcut Bitcoin Stratejisi ETF’sini Valkyrie Bitcoin ve Ether Stratejisi ETF olarak yeniden markalayarak Ether vadeli işlemlerine erişim sağlama niyetinde.

  Bitwise, eşit ağırlıktaki Bitcoin ve Ether vadeli işlem ETF’leri için güncellenmiş bir izahname sunarak gelecek hafta piyasaya sürmeyi planlıyor.

  Kelly ETF’ler, Hashdex ile ortaklık kurarak yakın gelecekte vadeli Ether ETF’leri sunma planları yapıyor.

  Ayrıca, Invesco ve Galaxy Digital, Invesco Galaxy Ethereum ETF adıyla bir spot Ether ETF başvurusu yapmıştır. Ancak Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Ether ürününün onay kararını Aralık ayına kadar ertelemiş durumda.

  Öte yandan, vadeli işlemlere dayalı Ether ETF’lerinin önümüzdeki hafta gibi erken bir tarihte piyasaya sürülebileceği spekülasyonları da bulunmaktadır. Hatta bazı raporlar, SEC’in Ekim ayının başlarında Ether vadeli işlem ETF’lerini onaylamaya başlayabileceğini öne sürmektedir. Bu gelişme, varlık yöneticileri arasında büyük ilgi uyandırmıştır, çünkü SEC, bu ürünleri piyasaya sürmeyi hızlandırmak istiyor gibi görünmektedir. Bu nedenle dosya hazırlayan şirketlerden, dokümanlarını hızla güncellemeleri istenmiştir, böylece Pazartesi günü başvuru yapabilir ve Salı günü ticaret yapabilirler.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz