Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Intel Değişimleri Uyumluluk İçin Bir İkilem Yaratıyor.

  Published on:

  Bu yazın yaz aylarında, Elon Musk’ın kişisel kripto cüzdanını tanımlayan bilgilere yönelik 670 dolarlık bir ödül Arkham Intel Exchange adlı platform aracılığıyla sunuldu. Bu platform Temmuz ayında başlatıldı ve eleştirmenler ona “DOX-to-Earn” adını takmıştır. Platform, kullanıcıları anonim blockchain adreslerinin arkasındaki kimlikleri ortaya çıkarmaya teşvik ediyor ve ödeme olarak Arkham’ın yerel tokenı (ARKM) ile kripto ödemesi yapılıyor.

  Marina Khaustova, Crystal Blockchain’in CEO’sudur. Crystal’dan önce Marina, dijital finans odaklı yatırım bankası ve yükselen blockchain endüstrisi sermaye piyasaları için bir varlık yöneticisi olan Element Capital Group’un CMO’su ve kurucu ortağıydı.

  Tüm blockchain verileri açıkça görülebilir olsa da, kamusal forumlar veri kaynağı olarak sorgulanabilir ve off-chain yöntemler de dahil olmak üzere çoklu doğrulamalar gerektirir. Aksi takdirde yanlış sonuçlar çıkarılabilir ve bu, blockchain analitiğinin bütünlüğünü ve hatta hukuki sistemleri riske atabilir.

  Blockchain endüstrisi kurumsal benimseme ve düzenleyici netlik ile birlikte olgunlaşırken, analitik sağlayıcıların soruşturmaların daha dikkatli ve daha fazla bütünlükle yapılmasını sağlamaları gerekmektedir. Tüketici odaklı analitik araçlar, herhangi bir Twitter dedektifinin dedektiflik oynamasına izin verdiği için, kamu otoriteleri tarafından para aklama, dolandırıcılık ve gerçek ulusal güvenlik sonuçları doğuran suçlu faaliyetleri soruşturan bu aktörlere daha yüksek risk taşımaktadır.

  Blockchain’ın Gözlemcileri Üzerindeki Tüm Gözler

  İronik bir dönüşle, bütünlüğün sessizce sağlanmasından sorumlu olan adli tıp firmaları, Nisan ayında ABD hükümeti tarafından yaptırımlanan Tornado Cash karıştırıcı geliştiricisi Alexey Pertsev’in bu yıl ileri bir tarihte mahkemede Chainalysis’i sorgulama izni veren Hollandalı bir mahkemeye sahne oldu.

  Pertsev’in avukatları, delil olarak sunulan Ethereum işlemlerinin zincir üzerinde olmadığını iddia ettiler, bu da bir blockchain analitik şirketini, diğer tüm gerçekler sağlam olsa bile, devletin davasını bozabilecek bir çekişmeli bir sürece soktu. Dahası, hipotetik bir çelişki, gelecekteki hukuki savunmalarda bir süreci ve endüstriyi zayıflatmak için de kullanılabilir.

  Kamu forumları gibi kamusal cüzdan adresleri kullanarak uyum kararları veren şirketler veya bireyler yanlış yola girebilirler. Endüstri, uyum kararlarını verirken kamusal kurulları kullanmamalıdır.

  Blockchain analitik sağlayıcıları, verilerinin güvenilir olduğundan emin olmak konusunda büyük bir sorumluluk taşır. Tüm analizler potansiyel hukuki sonuçlar taşır ve suçlama durumlarında birinin hayatını değiştirme yeteneği vardır. Sadece blockchain işlemleri kamusal olduğu için gerçek dünya bağlantıları kurmak kolay değildir. Sahiplik iddialarını kabul etmek yeterli değildir: Detaylı bir doğrulama, hem zincir üstü hem de zincir dışı olarak gereklidir.

  Kırılma Noktası

  Blockchain endüstrisi bir kırılma noktasındadır. Intel borsalarının yükselmesi ve “kripto ödülleri”, dijital avlar patlamasına neden olma potansiyeline sahiptir ve L2’leri ve gizlilik paralarını hızlandırabilir. Intel borsalarının karşı karşıya olduğu sorunlar, insan hakları sorunlarıdır, çünkü hizmetleri bir yayıncıdan çok bir blockchain başlatıcısına daha fazla benzerlik taşır ve liderlikleri platformlarında neyin var olması gerektiğini ve neyin olmaması gerektiğini kaçınılmaz olarak yargılamak zorunda kalacaktır.

  Adli tıp firmaları, denetim izlerinin kesin doğruluk ve bütünlük taşıdığından emin olarak, halkın hukuki kurumlara ve kripto paranın toplumsal fayda sağlama aracına olan güvenini yeniden teyit edebilirler.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz