Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Singapur Polisi, 36 Yaşındaki Bir Erkeğin Gözaltına Alındığını Ve Bu Kişinin Kripto Hedge Fonu 3AC İle Bağlantılı Olduğunu Doğruladı.

  Published on:

  Singapur yetkilileri, geçtiğimiz hafta iflas dolayısıyla konkordato ilan eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC)’ın kurucu ortağı Su Zhu’nun Singapur’da gözaltına alındığını resmi olarak doğruladı. Yerel polis, Reuters’ın Perşembe günü yaptığı bir soruya yanıt olarak gözaltının resmi olduğunu açıkladı.

  Singapur Polisi, 3AC ile ilgili olarak 2022 yılının ortalarında kripto para fiyatlarının düşmesi nedeniyle iflas başvurusu yapan 3AC ile bağlantılı olarak 29 Eylül’de Changi Havaalanı’nda gözaltına alınan bir “36 yaşındaki adam”ın olduğunu belirtti. Olay, zanlının kaçmaya çalıştığı iddiasıyla gerçekleşti.

  Yetkililerin yanıtları, bir Reuters muhabirinin Su Zhu’nun gözaltıyla ilgili ayrıntılarını sorduğu bir sorusu üzerine geldi.

  Ancak polis, gözaltına alınan kişinin kimliğini açıklamadı ve gözaltı ile ilgili daha fazla bilgi vermedi. Bununla birlikte, polisin Su Zhu’dan bahsettiği açıkça belliydi çünkü Zhu’nun 2023 Nisan’ında 36 yaşına girdiği biliniyor.

  Su Zhu ve ortak kurucu Kyle Davies, fonun likidatörü olan Teneo’nun açıkladığı bir bilgiye göre her biri dört aylık hapis cezası aldılar. Davies’in nerede olduğu hala bilinmemektedir.

  Zhu, mahkeme kararlarını kasıtlı olarak ihlal etmekten suçlu bulundu. Bu kararlar, alacaklıların taleplerini ve milyarlarca dolarlık fonun çöküşünü araştırmak için Teneo’ya yardımcı olmasını gerektiriyordu.

  3AC çöktüğünde, endüstrinin büyük bir kısmı da çöktü. Bu kriz, milyonlarca yatırımcının varlıklarını tüketti ve Voyager Digital gibi diğer şirketleri de iflasa sürükledi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz