Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Concordium Kurucusu, Kimlik Doğrulamanın Kripto Dolandırıcılıklarını Önlemede Önemli Olduğunu Söyledi.

  Published on:

  Concordium’un kurucusu Lars Seier Christensen, kimlik doğrulamanın kripto para dolandırıcılığını önleme konusunda önemli bir rol oynadığına inanıyor. Christensen, yakın bir röportajda, “Dolandırıcılığı önlemek için, herhangi bir işlemde yer alan tarafların gerçekten iddia ettikleri kişiler olduğunu doğrulamak için kimlik doğrulama seviyesine ihtiyaç olduğunu” belirtti.

  Christensen’in bu yorumları, yüksek profilli kişilerin, kimlik avı saldırılarının ve kripto dolandırıcılıklarının hedefi olmaya devam ettiği bir dönemde geldi. Bildirildiğine göre, Mark Cuban’ın kripto cüzdanlarından biri, geçen ay 860.000 doların üzerinde token ve NFT’nin çalınmasına neden olan bir kimlik avı saldırısına maruz kaldı ve bu saldırıda MetaMask Web3 cüzdanı etkilendi.

  Kimlik avı dolandırıcılıkları da dahil olmak üzere bu tür sosyal mühendislik tehditleri, deneyimli kripto kullanıcılarını bile bilmeden dijital varlıklarına erişim verme konusunda aldatma potansiyeline sahiptir.

  Concordium’un Layer 1 blok zinciri, kimlik bileşenini içererek, riskleri azaltabilen ve dolandırıcılık faaliyetlerini çözmeye yardımcı olabilecek “uygun düzenlemelere uygun” bir çözüm sunmaktadır. Ayrıca, Ethereum uyumlu tokenlerin Concordium platformuna Arabella köprüsü aracılığıyla aktarılmasına olanak tanır.

  Ancak Christensen, bu önlemlere rağmen, Mark Cuban gibi kurbanların bilmeden kötü amaçlı uygulamaları indirmeleri durumunda kimlik avı saldırılarının gerçekleşebileceğini kabul etti.

  Concordium’un Web3 Kimlik Platformu Web3 Güvenlik Sorununu Çözmeyi Amaçlıyor

  Concordium’un sıfır bilgi tabanlı kimlik altyapısını kullanarak geliştirdiği Web3 ID platformu, blockchain üzerindeki bireyler ve kuruluşlar için güvenli ve özel kimlik doğrulaması sağlamaktadır. Concordium, tüm verileri güvenli bir şekilde blok zincirinde saklayarak kimlik hırsızlığını, kimlik sahtekârlığını ve ilgili dolandırıcılıkları neredeyse imkansız hale getirme amacını taşımaktadır.

  Web3 ID platformu, sıfır bilgi kanıtlama teknolojisi ile Concordium’un kendi kendini yöneten kimlik katmanını birleştirerek kullanıcıların gizliliği korurken kimliklerini doğrulamalarına olanak sağlar. Sıfır bilgi kanıtları ve programlanabilir kimlik çözümleri sayesinde kullanıcılar, güvenliği sağlarken gizliliklerini de koruyabilirler. Yalnızca işlemleri doğrulamak için gereken bilgiler karşı tarafa paylaşılır ve veriler kullanıcıların dijital cüzdanlarında kalır, böylece gereksiz kişisel bilgilerin kamuya açıklanma riski en aza indirilir.

  Christensen’a göre, Concordium’un Web3 ID platformu blockchain teknolojisinin temel ilkelerini destekler, bu da merkezi olmayanlık, güvensizlik ve kişisel veri sahipliği gibi konuları içerir. Kullanıcılar verileri üzerinde tam kontrole sahiptir ve kimliklerini doğrulamak için yalnızca ilgili bilgileri merkezi olmayan uygulamalar (dapp’ler) ile paylaşırlar. Platform, verileri merkezi olmayan cüzdanlarda güvenli bir şekilde saklayarak kullanıcı kontrolünü ve veri ihlali riskine karşı korumayı sağlar.

  Güvenlik ve sansür endişeleriyle ilgili olarak Christensen, platformun verileri merkezi bir veritabanında saklamadan doğruladığını ve doğruladığını açıkladı. İşlem doğrulama sırasında kişisel verilere erişilebilir ancak saklanmaz, böylece kullanıcılar veri istismarı riskine karşı korunur. Christensen ayrıca kişisel verilere yalnızca doğrulama süreci sırasında erişilebileceğini ve belirli yargı bölgelerinde mahkeme kararı veya kolluk kuvveti talebi gerektiğini belirterek sansür endişelerine de değindi.

  Web3’te artırılmış güvenlik önlemlerine olan ihtiyaç, Eylül ayı boyunca çeşitli güvenlik açıklarından yararlanma, hackleme ve dolandırıcılık nedeniyle yaklaşık 332 milyon doların kaybedilmesiyle ortaya çıkmıştır, bu da kripto istismarları için rekor bir ayı temsil etmektedir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz