Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Dubai Düzenleyicisi İslami Paranın Satışını ve Dağıtımını Durdurdu.

  Published on:


  Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Otoritesi (VARA), İslami para birimi (ISLM) dağıtımı ve pazarlamasıyla ilgilenen Bored Gen DMCC şirketine (BG) karşı adım attı.

  VARA tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir uyarıya göre, BG, kripto ile ilgili işleri yürütmek için gerekli izinlere sahip değil ve firma, pazarlama faaliyetlerini uygun onaylar alana kadar durdurma emri aldı.

  VARA’nın bu adımı, kripto projesinin Dubai Teknoloji İnovasyon Ödülleri’nde “Yılın Blockchain İnovasyonu” ödülünü kazandıktan sadece birkaç gün sonra geldi.

  Ancak düzenleyici kurum, BG’nin Dubai’de lisanslı veya kayıtlı bir sanal varlık ihraççısı olmadığını ve faaliyetlerini bölgesel düzenlemelere aykırı bir şekilde sürdürdüğünü belirtti.

  ISLM token satışı


  VARA ayrıca, ISLM’nin “Opendeal Portal LLC tarafından sunulan Düzenleme D Teklifi” ile halka arzıyla ilgili endişelerini dile getirerek, bu durumun potansiyel olarak yerel menkul kıymet düzenlemelerine aykırı olabileceğini öne sürdü.

  Düzenleyici, BG’nin VARA’dan gerekli izni almadığını da vurguladı.

  İslami para birimi, Şeriat kurallarını takip ettiğini ve etik değerleri desteklediğini iddia eden dijital bir para birimidir.

  ISLM token satışı, Eylül ayında ABO Capital, DF 101, A195 ve Optic Capital gibi önde gelen yatırımcılardan 193 milyon dolarlık özel satış topladıktan sonra halka açıldı.

  Onay olmadan kripto promosyonu


  Kripto projesinin tanınmasına ve elde edilen başarılara rağmen, VARA’nın uyarısı ISLM destekçilerinin uygun onay almadan pazarlama faaliyetlerine devam etmiş olabileceğine işaret etmektedir.

  VARA, şu an itibariyle sanal varlıklarla ilgili pazarlama, reklam ve promosyonların düzenlenmesini incelemekte ve 01/2022 Sayılı İdari Kararın ihlal edilip edilmediğini araştırmaktadır.

  Dubai’de yaşayan ve ISLM tokenını satın alan yatırımcılar da dahil olmak üzere BG’nin hedeflediği kişiler, VARA’ya bilgi sağlamak için e-posta yoluyla bilgilendirilmesi gerektiği konusunda uyarıldılar.

  Uyarıda, “VARA, durumu yakından takip ediyor ve BG’ye ve sorumlulara karşı daha fazla yaptırım uygulama hakkını saklı tutmaktadır” denilmektedir.

  VARA, 2022 yılında kurulmuş olup Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai’deki tüm sanal varlık hizmet sağlayıcılarının düzenlemesinden sorumlu bir kuruluştur.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz