Devamı
  You have not selected any currencies to display

  ProShares, Altı Ether Vadeli İşlem ETF’sini Başlatarak Kripto ETF Pazarını Genişletiyor.

  Published on:

  Yatırım yönetimi şirketi ProShares Advisors, Ether için altı yeni vadeli işlem ürünü tanıttı ve bu, kripto para biriminin ETF pazarındaki ilk çıkışına işaret ediyor.

  Pazartesi günü duyurulan yeni ETF’ler, yatırımcılara kripto para birimi Ether’e vadeli işlem sözleşmeleri aracılığıyla yatırım yapma olanağı sunuyor, doğrudan Ether’e yatırım yapma seçeneği sunmuyorlar.

  Bu yeni ETF’ler arasında üç tanesi ProShares Advisors tarafından yönetilmektedir: Ether Stratejisi ETF (EETH), Bitcoin ve Ether Eşit Ağırlık Stratejisi ETF (BETE) ve Bitcoin ve Ether Piyasa Değeri Ağırlık Stratejisi ETF (BETH). Bu ETF’ler, Ether vadeli işlem sözleşmelerinin performansını takip ederek kripto para piyasasına düzenli bir erişim sağlarlar.

  ProShares’in küresel yatırım stratejisti Simeon Hyman, CNBC’nin “ETF Edge” programına verdiği demeçte, “Bildiğimiz şey, vadeli işlem ETF’lerinin bugün burada olduğu ve bununla ilgili önemli olan, düzenlenmiş vadeli işlem piyasasının, spot piyasa olgunlaşırken birçok zorluğu çözdüğüdür” dedi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şu anda spot Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayını gözden geçiriyor. Bu, bir yargıcın SEC’in Gri Tonlamalı Bitcoin Trust’ın (GBTC) bir ETF’ye dönüştürülmesini engelleme iddiasına karşı karar vermesinin ardından geldi. Daha önce SEC, benzer ürünleri son yıllarda sürekli olarak reddetmişti.

  ProShares, şu anda en büyük Bitcoin vadeli işlem ETF’sini yönetmektedir ve bu ürün şimdiye kadar %37’den fazla etkileyici bir büyüme göstermiştir. Hyman, “Tam bir kripto çözüm paketimiz var” dedi. “Biz en büyük kripto ETF sağlayıcısıyız.”

  BETE ve BETH ETF’leri, iki önde gelen kripto para birimine erişim imkanı sunarak ProShares’in ürün yelpazesine mantıklı eklemeler haline getiriyorlar.

  AB’nin İlk Spot Bitcoin ETF’si Yayına Başlıyor


  Geçtiğimiz ay, Londra merkezli Jacobi Asset Management, EuroNext Amsterdam Borsası’nda listelenen Avrupa’nın ilk spot Bitcoin ETF’sinin duyurulduğunu açıkladı.

  Bu ETF, Ekim 2021’de Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu (GFSC) tarafından onaylandı, ancak olumsuz piyasa koşulları nedeniyle bir yıl gecikme yaşandıktan sonra piyasaya sürüldü.

  Fon, Jane Street ve DRW gibi yetkili katılımcılardan yıllık %1,5 yönetim ücreti talep ediyor.

  Bu Avrupa’nın ilk spot Bitcoin ETF’si, ABD’de benzer ürünlere yönelik başvuruların arttığı bir dönemde piyasaya sürüldü. Haziran ayında varlık yönetimi şirketi BlackRock, spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunarak Invesco ve Wisdom Tree gibi diğer oyuncuları benzer yolları izlemeye veya kendi Bitcoin ETF ürünleri için başvurmaya teşvik etti. Ayrıca, Chicago Board Options Exchange (CBOE), spot Bitcoin ETF’si için Fidelity adına SEC’e teklifte bulundu.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz