Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Binance ve OKX Kripto Operasyonlarını Birleşik Krallık FCA’nın Yeni Rejimine Uyum Sağlayacak Şekilde Ayarlıyor.

  Published on:


  Kripto borsası devi Binance, İngiliz kullanıcıların 8 Ekim itibariyle yürürlüğe girecek olan yeni Finansal Promosyonlar Rejimi’ne uyum sağlamaları için özel bir alan adı olan Binance.com/en-GB’yi başlattı.

  Bu yeni Birleşik Krallık alanı üzerinden Binance, Birleşik Krallık’taki perakende kullanıcılara sadece son kurallara uygun belirli ürün ve hizmetleri sunacak. Bu hizmetler arasında finansal düzenleyiciler tarafından onaylanmış olanlar, kripto para ve fiat para yatırma işlemlerinin çekilmesi, spot ve marj ticareti, misli olmayan token (NFT) pazarı ve Binance Pay gibi hizmetler bulunuyor.

  Binance, resmi bir duyuruda 6 Ekim tarihinde, İngiltere’de yeni finansal promosyon kurallarına uyum sağlamak için Rebuilding Society adlı eşler arası bir borç verme platformu ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Şirket, bu ortaklık ve yeni alan adının, Birleşik Krallık’ta güncellenen finansal promosyon kurallarına uygun hizmet sunmalarına olanak tanıdığını belirtti.

  Diğer değişiklikler arasında yönlendirme bonusları, araştırma ve akademi hizmetleri ile hediye kartlarının Birleşik Krallık’ta sunulmayacağı da bulunuyor.

  Bu değişikliklerin yalnızca perakende kullanıcılar için geçerli olduğu ve Pazar gününden itibaren yürürlüğe girdiği belirtilmiştir.

  İngiltere’nin mali gözlemcisi, yönlendirme bonusları gibi teşviklerin yasaklanmasını içeren temel kripto pazarlama kurallarının 8 Ekim itibariyle yürürlüğe gireceğini duyurdu. FCA, “Bu Ekim ayından itibaren kripto şirketlerinin Birleşik Krallık tüketicilerine açık, adil ve dürüst bir şekilde pazarlama yapmaları gerektiğini” belirtti.

  OKX Değişiklikleri Açıkladı


  OKX borsası, Binance’den sonra 7 Ekim’de, Finansal Promosyon Rejimi’nde belirtilen gerekliliklere uyum sağlamak amacıyla mevcut hizmetlerinde “bazı önemli değişiklikler” yapacağını duyurdu.

  Borsa, bu değişikliklerin bir parçası olarak “örneğin token arzını 40’tan fazla varlıkla sınırladıklarını ve ayrıca açık ve dikkat çekici risk uyarıları uygulamaya başladıklarını” açıkladı.

  OKX ayrıca, Birleşik Krallık’taki müşterileri için güncellemeleri ve onaylanmış ürün ve hizmetleri duyurmak amacıyla özel bir X (Twitter) hesabını kullanıma sundu.

  FCA’nın yeni rejimi, Birleşik Krallık’taki kullanıcıların kripto ticaretiyle ilişkili riskleri ve ödünleşmeleri daha iyi anlamalarını sağlamayı hedefliyor ve bu da kripto sektörünü daha az riskli ve düzenlemelere daha yakın bir hale getiriyor.

  OKX, bu düzenlemelere tam uyum sağladıkları için memnuniyet duyduklarını belirtirken, dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olarak müşterilerini bu konuda eğitmeyi görev olarak gördüklerini ifade etti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz