Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Malezyalı Kripto Firması Hata, Malezyalı Düzenleyicilerden ‘Dijital Varlık Borsası’nı Çalıştırmak İçin Yeşil Işık Aldı.

  Published on:

  Malezya’da finansal düzenleyici birim olan Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC), kripto para borsası ve dijital komisyoncu olan Hata’ya prensip onayı verdi.

  Bu onay, Hata’nın ülkenin beşinci düzenlenmiş dijital varlık borsası (DAX) olduğunu, mevcut oyuncular arasında Tanınmış Piyasa Operatörü (RMO) ve Luno gibi isimlerin bulunduğunu gösteriyor.

  Hata, Haziran ayında Malezya’nın federal ada bölgesi olan Labuan Finansal Hizmetler Otoritesi’nden Para Komisyoncusu lisansını alarak önemli bir adım atmıştır. Platform, Malezya’daki müşterilere hizmet vermeye başlamadan önce Malezya menkul kıymetler düzenleyicisinden tam bir lisans almayı hedeflemektedir.

  Luno, MX Global, Sinegy DAX ve Tokenize Technology gibi diğer kayıtlı dijital varlık borsalarının yanı sıra düzenleyici, faaliyetlerine izin verilmeyen Upbit Malezya, Bitpoint, Xbit gibi borsaları ve kripto hizmet sağlayıcılarını da listelemiştir.

  Bu temel lisans, Malezya’daki kurumsal yatırımcılar, yüksek net değere sahip bireyler ve işletmeler için kripto yatırımını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

  Hata CEO’su David Low, “Mevcut standartlara meydan okumak amacıyla, Malezya’daki hem kurumsal yatırımcılar hem de yüksek net değere sahip bireyler için dijital varlık yatırımını kolaylaştırmayı planlıyoruz ve platformumuzun yakın gelecekte başlamasını dört gözle bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

  Ayrıca, Hata Asya Pasifik bölgesinde ve özellikle Singapur’da birçok potansiyel ortak ve yatırımcı ile görüşmelerde bulunuyor. Özellikle Singapur, dijital varlık alanında büyümeye devam eden bir bölge olarak öne çıkmaktadır, özellikle de geçtiğimiz yıl yaşanan piyasa dalgalanmalarına rağmen.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz