Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Bank of America ve SAP Gazileri, Kripto Altyapı Firması Taurus’un Avrupa Hedefine Liderlik Edecek.

  Published on:

  İsviçreli kurumsal kripto altyapı şirketi  Taurus SA,  İngiltere ve Fransa’da iki yeni ofis açarak Avrupa’daki varlığını genişletiyor.

  Perşembe günü yayınlanan bir blog yazısında şirket, yeni ofislerin başına eski Bank of America yöneticisi Jürgen Hofbauer ve SAP emektarı Arnaud Fleischer’i atadığını söyledi.

  Taurus, Avrupa pazarında zaten öncelikli bir konuma sahip olmasına rağmen, şirketin amacı bankacılık ve kurumsal müşterilerin artan ilgisiyle birlikte hizmetlerini ortaklarına daha yakın hale getirmek olarak belirtiliyor.

  Jürgen Hofbauer, Taurus’a 15 yıldan fazla deneyimiyle katılıyor ve bu süre zarfında geleneksel finans ve fintech sektörlerinde çeşitli liderlik pozisyonlarında bulunmuştur. Ayrıca on yıl boyunca Bank of America’da çalışmış ve son olarak Bank of America’nın EMEA Satış Müdürü olarak görev yapmıştır. Hofbauer, “Taurus’un Birleşik Krallık ofisine ve küresel stratejik ortaklıklara liderlik etme fırsatının heyecan verici olduğunu” belirtmiştir. Ayrıca, “Dijital varlıkların önem kazandığı bu dönemde, bölgesel paydaşlar, küresel ortaklar ve müşterilerle işbirliği yaparak inovasyonu teşvik etmeyi dört gözle bekliyoruz” demiştir.

  Arnaud Fleischer, 15 yılın üzerinde B2B satış deneyimine sahiptir ve önceki görevlerinden sonra Taurus’a katılmaktadır. Fleischer, dijital varlıkların Avrupa’da artan kabulünü vurgulayarak Taurus’un bu alandaki önemli bir platform sağlama rolünü vurgulamıştır. “Taurus’un Avrupa’daki genişlemesine liderlik etmek ve şirketin bölgedeki başarısını daha da artırmak için sabırsızlanıyorum” demiştir.

  Taurus Avrupa çapında daha da genişlemeyi hedefliyor

  Şirket, Zürih’teki yeni tesislerini kurarak İsviçre’deki varlığını daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

  Taurus, İsviçre pazarında %60’ın üzerinde bir pazar payına sahiptir ve son zamanlarda Credit Suisse liderliğindeki B Serisi finansman turunda 65 milyon dolar toplamıştır. Bu finansman turuna Deutsche Bank, Pictet Group, Cedar Mundi Ventures ve Arab Bank Switzerland gibi önemli kuruluşlar da katılmıştır.

  Ayrıca, geçen ay Deutsche Bank, Taurus ile işbirliği yaparak müşterilerine dijital varlık saklama ve tokenleştirme hizmetleri sunmaya başlamıştır. Taurus, dijital varlık saklama ve tokenleştirme hizmetlerini hem halka açık hem de özel blok zincirlerini destekleyecek şekilde genişletmiştir.

  Kripto para birimlerine olan yeniden artan kurumsal talep, BlackRock, Valkyrie ve Fidelity Investments gibi şirketlerin yanı sıra spot Bitcoin (BTC) ETF başvurularını da içerir. Ancak bu başvurular, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından henüz onaylanmış değildir, ve piyasa manipülasyonu endişesi de devam etmektedir.

  Avrupa’da, Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesi, kripto varlık piyasasının düzenlenmesini ve kurumsal yatırımcıların bu alana daha fazla katılımını teşvik etmeyi amaçlayan birkaç çeyrek boyunca olumlu bir şekilde karşılanmıştır.

  Brahimi, piyasadaki son gelişmelerin, birçok yargı bölgesindeki düzenleyici zorluklar nedeniyle üst düzey kurumların talebinin arttığına işaret ettiğini vurguladı.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz