Devamı
  You have not selected any currencies to display

  BitPay, Taylor Swift’in Film Prömiyeri İçin Kripto Para Ödemelerini Etkinleştiriyor.

  Published on:


  Aynı zamanda kripto para meraklısı olan Taylor Swift hayranları artık merakla beklenen “Taylor Swift: The Eras Tour” filmi için çeşitli dijital varlıklarını kullanarak bilet satın alabilecekler. Bugün dünya çapında sinemalarda gösterime giren film, önemli bir başlangıç yaptı ve 100 milyon dolarlık etkileyici bir ön satış elde ederek gişe rekorları kırma potansiyeline sahip.

  Şirket, Cuma günü X’te (eski adıyla Twitter) paylaşılan bir gönderide, önde gelen kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay’in filmin kripto bağlantısını kolaylaştıracağını açıkladı.


  BitPay, önceden AMC ile işbirliği yaparak sinema biletlerinin kripto para ile kesintisiz ödeme yapılabilmesini sağlamıştı. Hayranlar, AMC web sitesini ziyaret ederek veya mobil uygulamayı kullanarak bu ödeme seçeneğini kullanabilirler. Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Bitcoin Cash, Litecoin, XRP ve Shiba Inu gibi farklı dijital varlıklarla bilet satın alabilirler.

  AMC, “Eras” filminin sinemalarda gösterilmesi için Taylor Swift ile doğrudan görüşerek büyük bir rol oynadı ve geleneksel Hollywood stüdyolarını atlayarak özel bir anlaşma sağladı. Bu nedenle Taylor Swift, bilet satış gelirinin %57’sini alacak, bu da onun için önemli bir pay anlamına geliyor.

  Filmin gösterime girmesi, Hollywood yazar ve oyuncu sendikalarının grevlerinin etkisi nedeniyle son dönemde tiyatrolara katılımın azaldığı bir dönemde gerçekleşiyor. Ancak “Eras” filmine duyulan heyecan, sektör temsilcilerini, filmin geniş bir izleyici kitlesi çekeceği ve gişeyi canlandıracağı konusunda umutlu kılıyor.

  Eğer “Eras” filminin bilet alıcılarının önemli bir kısmı kripto ödemelerini tercih ederse, film için benzersiz bir dağıtım modeli nedeniyle bu durum oldukça ilgi çekici bir senaryoya yol açabilir.

  Ödeme Devleri Kriptoyu Kabul Etmeye Devam Ediyor

  Geçen hafta, kripto ödeme altyapı şirketi MoonPay, uygulamasında kullanıcıların bir kripto para birimini diğerine dönüştürebilmesine olanak tanıyan yeni bir özelliği duyurdu.

  Bu yeni özellik, MoonPay’in Mayıs ayında piyasaya sürdüğü perakende odaklı kripto uygulamasının işlevselliğini genişletiyor. Başlangıçta, kullanıcılara uygulama içinde kripto para satın alma ve birden fazla cüzdanı yönetme olanağı sunuyor.

  MoonPay’in bu yeni özelliği, ödeme devlerinin kripto ürün ve hizmet yelpazelerini genişletme çabalarının bir parçası olarak geldi. Ağustos ayında, PayPal, yakın bir zamanda PYUSD stablecoin’i piyasaya süreceğini duyurmuştu. PYUSD, Paxos tarafından ihraç edilen Binance USD (BUSD) stabilcoin ile ilgili bir gelişmedir.

  Ayrıca, geçtiğimiz ay Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki perakende müşterilere sürekli vadeli işlem hizmetleri sunmak için düzenleyici onay aldı. Bu, Coinbase’in hizmetlerini uluslararası müşterilere genişletme çabalarının bir parçasıdır.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz