Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Hong Kong Merkezli OSL Kripto Borsası, 128 Milyon Dolarlık Bir Değer İle Borsayı Satmayı Değerlendiriyor.

  Published on:

  Hong Kong merkezli BC Technology Group Ltd.’nin, kripto borsası platformu OSL’nin satışını değerlendirmeye başladığı düşünülüyor.

  OSL, şehirde Haziran ayında tanıtılan dijital varlık kurallarına göre lisanslı olan yalnızca iki borsadan birisi.

  Bloomberg’in raporuna göre, BC Technology, sektör oyuncuları ve yatırım fonları da dahil olmak üzere potansiyel alıcılarla iletişime geçerek satışı test etmiş.

  Konu hakkında bilgisi olan kaynaklar, görüşmelerde yaklaşık 1 milyar Hong Kong dolarına eşdeğer 128 milyon dolarlık bir değerleme olduğunu ima ettiler.

  OSL’nin platformu, kripto ekosistemi içinde çeşitli roller üstlenerek kripto piyasası için baş brokerlik, borsa ve saklama hizmetleri sunmaktadır.

  Ayrıca, finansal kuruluşlara temel altyapı sağlayarak sanal varlık ticaretine katılımlarını kolaylaştırmaktadır.

  Kaynaklar, tüm işin tamamen satışı yerine OSL’nin kısmi satışının da düşünüldüğünü belirtiyor.

  Rapor, bu düşüncelerin nihai bir anlaşmayla sonuçlanacağına dair kesin bir güvence olmadığını da gösteriyor.

  Hong Kong’un Sıkı Düzenleyici Çerçeve Çabaları İçinde Bu gelişme, Hong Kong’un dijital varlık sektörü için bir merkez olma çabaları bağlamında ortaya çıkmaktadır.

  Yeni dijital varlık düzenlemeleri, perakende yatırımcıların lisanslı borsalarda daha büyük tokenlarla ticaret yapmalarına olanak tanıyan 1 Haziran’da yürürlüğe girdi.

  Bu düzenleyici baskıya rağmen, Hong Kong’da kripto para birimlerine olan talep biraz zayıf kalmıştır, bunun kısmen geçen yılın piyasa dalgalanmalarından ve sonraki iş başarısızlıklarından kaynaklandığı düşünülmektedir.

  Hong Kong’daki sıkı düzenleyici kurallar, kripto ile ilgili işletmeler için daha yüksek işletme maliyetleriyle sonuçlanabilir.

  BC Technology’nin geçici raporu, Haziran ayında sona eren altı aylık dönemde 300 milyon Hong Kong dolarından 95 milyon Hong Kong dolarına daralan net zararın bir azalma gösterdiğini göstermektedir.

  Rapora göre OSL’nin dijital varlıklar ve blockchain platformu işi, BC Technology’nin gelirinde önemli bir rol oynamıştır.

  Ancak, geçici rapor aynı zamanda OSL’deki dijital varlık ticaret hacminin 2022’nin ilk yarısında 112.6 milyar Hong Kong dolarından 2023’ün aynı dönemine kadar neredeyse yarı yarıya azaldığını ortaya koymaktadır.

  BC Technology’nin hisse değeri, son dönemdeki büyümeyle Ağustos ayındaki düşük seviyesinden neredeyse 1.9 milyar Hong Kong dolarına yükselmiş olsa da, şirketin hisseleri pandemi tarafından tetiklenen kripto patlamasının zirvesinden bu yana %80 düşüş yaşamıştır.

  OSL daha önce Singapur’da dijital varlık lisansı başvurusunu geri çekmiş ve şimdi revize bir başvuru için hazırlık yapıyor.

  Bu süreçte, konu hakkında bilgisi olan bilir kişiye göre, Singapur merkezli bazı müşterileri Hong Kong’daki borsaya taşınmaktadır.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz