Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Video Oyun Devi Sega, Blockchain Oyunları ve NFT’lerde Potansiyel Görüyor!

  Published on:

  Japon çok uluslu video oyunu ve eğlence şirketi olan Sega’nın eş-COO’su Shuji Utsumi, blockchain oyunları ve non-fungible token’ların (NFT’ler) video oyunlarının geleceğindeki rolü konusunda iyimser olduğunu belirtti.

  Utsumi’nin olumlu bakış açısı, Sega’nın Sangokushi Taisen kart oyununun fikri mülkiyetini (IP) Double Jump.Tokyo adlı bir blockchain şirketine lisansladığı sırada ortaya çıktı. Bu lisanslama, 2005 yılındaki orijinal oyundan esinlenen NFT kartları içeren Battle of Three Kingdoms adlı yeni bir kart oyunu (TCG) geliştirmek için yapıldı.

  Dengeki Online ile yaptığı bir röportajda Utsumi, blockchain oyunlarının gelişen doğasını vurguladı ve oyuncu isteklerinde yeni değişimlerin ortaya çıkmasına olanak sağlayabileceğini belirtti.

  Oyuncuların varlıkları sahiplenmesi ve bazı durumlarda para kazanabilmesi fikrini vurgulayan Utsumi, bu durumun endüstride daha önce görülmemiş benzersiz deneyimler yaratabileceğini vurguladı.

  “Blockchain oyunlarında varlık sahibi olmak ve bazı durumlarda para kazanmak, daha önce var olmayan oyuncu istekleri haline gelebilir.”

  Sega için blockchain oyunlarının hala keşfedilmemiş bir alan olduğunu kabul ederken, Utsumi, Double Jump.Tokyo ile yapılan işbirliğinin Sangokushi Taisen IP’sini canlandırma fırsatı sunarken blockchain oyunlarının potansiyelini keşfetmek için bir fırsat olduğunu açıkladı.

  Sega, oyun varlıklarını projeye katkıda bulunarak blockchain oyunlarının geliştirme ve mekanikleri konusunda bilgi edinme fırsatı elde edecek.

  Crypto Oyunları Cüzdanları Uygularken Zorluklarla Karşılaşıyor Utsumi ayrıca crypto oyunların karşılaştığı zorluklardan, özellikle de crypto cüzdanlarının uygulanmasından bahsetti.

  “Kullanıcıların cüzdan oluşturması zordur, bu yüzden öncelikle insanların oyunu oynamasını sağlamalıyız,” dedi.

  Ancak, NFT’lerin bir kart sahibi olma deneyimini otantik bir şekilde yakalayabileceğini belirterek, crypto oyunlarıyla ilişkili benzersiz zorlukların aşmaya değer olabileceğine dair yoğun bir ilgi ifade etti.

  Sega’nın blockchain oyunlarına girişi, yeni teknolojilere yönelik genişletilmiş bir stratejisiyle uyumludur ve yenilikçi iş modellerini keşfetmeyi amaçlamaktadır.

  Blockchain teknolojisini kullanarak ve Double Jump.Tokyo ile ortaklık kurarak, Sega Asya oyun pazarına hitap etmeyi ve her iki şirket için kazan-kazan durumu yaratmayı hedefliyor.

  “NFT’lerin bir kart sahibi olma duygusunu otantik bir şekilde nasıl yakalayabileceğini görmeyi dört gözle bekliyorum,” dedi.

  Bildirildiği üzere, crypto oyun ve metaverse yatırım alanında önde gelen oyunculardan olan Animoca Brands, Bitcoin (BTC) ağı üzerinde bir metaverse ekosistem tokeni başlatma planlarını duyurdu.

  Eylül ayında, şirket tokenin Darewise Entertainment’ın Ordinals protokolü aracılığıyla geliştirileceğini belirtti. Animoca Brands’ın yan kuruluşu olan Darewise Entertainment, Bitcoin Ordinals etrafında bir metaverse ekosistemi kurmayı hedefliyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz