Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Reddit Kripto Topluluğu, Insider Trading ile Suçlanan Moderatörleri Görevden Aldı.

  Published on:

  Reddit’in 6.9 milyon kullanıcıya sahip r/CryptoCurrency topluluğu, geçen Salı günü Reddit’in “Topluluk Puanları” programını sonlandırma kararını duyurmadan sadece dakikalar önce altreddit’in kendi token’i MOON’u ticaret yapan moderatörleri görevden aldı.

  r/CryptoCurrency, “Duyuru öncesinde Moons satan tüm moderatörler zaten mod ekibinden çıkarıldı” şeklinde CoinDesk’e bir Twitter mesajıyla bildirdi.

  Salı günü, Reddit, yaratıcıları ve geliştiricileri ödüllendirmeyi amaçlayan blok zinciri tabanlı bir internet puanları programı olan “Topluluk Puanları”nı, ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle sona erdirdiğini açıkladı. Bu program, kullanıcıların MOON gibi yerel token’lar aracılığıyla topluluk puanları kazanmalarına ve harcamalarına olanak tanıyordu.

  Duyurudan yaklaşık 30 dakika önce, önemli haberin içeriden bilgisi olan moderatörler, onchain izleyici Lookonchain tarafından takip edilen verilere göre 456,353 MOON’u, o dönemde 92,000 dolar değerinde olan bir değerle sattılar. Duyurudan iki dakika önce başka bir büyük grup, satış baskısına ek olarak 363,227 MOON’u piyasaya sürdü.

  MOON, bir ERC-20 token’ıdır ve r/CryptoCurrency altredditindeki gönderileri veya yorumları için kullanıcılara ödül olarak dağıtılır ve topluluk içinde farklı amaçlar için serbestçe ticaret yapılabilir, bahşiş verilebilir veya harcanabilir. Reddit’in duyurusu üzerine token, %85’in üzerinde bir düşüşle 0.0198 dolara kadar geriledi.

  Moderatörlerin, r/CryptoCurrencyMoons altredditine göre Reddit’in yaklaşan kararından bir saat önce bilgilendirildiği belirtiliyor. Bu olay, kripto para piyasalarını denetlemenin zorluklarını ortaya koymaktadır.

  İçeriden ticaret, yatırımcı topluluğunda birçok kişiyi öfkelendirdi ve bazıları moderatörlere karşı düzenleyici önlemler alınmasını talep ederken diğerleri Reddit’in moderatörleri önceden bilgilendirmesi konusunda soru işaretleri taşıdı..

  “En azından Reddit, herkesi, moderatörler dahil, şaşırtmış olsaydı, herkes aynı sahada olurdu,” dedi Lord-Nagafen.

  r/CryptoCurrency altreddit’i şu anda MOON token’inin geleceği hakkında beyin fırtınası yapıyor.

  “u/mellon98 – ana katkıda bulunan ve MoonsDust’un kurucusu olan kişinin bir durumu çözme önerisi var ve Reddit, sözleşmeyi bize mi yoksa yakma adresine mi aktaracakları konusundaki kararını bekliyoruz,” dedi r/CryptoCurrency.

  “Her durumda, Moons burada kalacak,” diye ekledi r/CryptoCurrency.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz