Devamı
  You have not selected any currencies to display

  AI, Halloween 2023 için Bitcoin fiyatını tahmin ediyor

  Published on:

  Son dönemde liderliği Bitcoin (BTC) önderliğinde gerçekleşen büyük bir yükselişin ardından, yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) algoritmaları, bu yılın Halloween’inde başarının devam edeceğini öngörüyor.

  Bu ay pek parlak gözükmeye başladıktan sonra ünlü ‘Uptober’ın geri döndüğü görünüyor ve CoinCodex kripto analitik platformunda kullanılan AI destekli algoritmalar, Halloween için Bitcoin fiyatını 31 Ekim’de 41,160 dolar olarak belirlemekte.

  En son bilgilere göre, bu tahmin edilen fiyat, yayınlandığı 24 Ekim tarihindeki Bitcoin fiyatına göre %20.04’lük bir artışı temsil ediyor.

  Aynı zamanda OpenAI’nin ürünü olan metin tabanlı AI platformu ChatGPT, geçmiş bağlam sağlayarak Halloween’in önceki yıllarda “2009’da ortaya çıkmasından bu yana Bitcoin fiyatında önemli varyasyonlara sahne olduğunu” belirtti, ancak özel bir rakam vermedi.

  Diğer taraftan Google Bard, hem boğa hem de ayı senaryosunu kapsayan 25,000 ile 35,000 dolar arasında bir aralık sundu ve önceki Halloween’lerdeki tarihsel eğilimlerin analizini dikkate alarak “karışık sonuçları” ortaya koydu.

  Uptober geri dönüyor


  ‘Uptober’ olarak bilinen fenomen, 2022 yılında kripto sektörünün bir dizi faktörün birleşimi nedeniyle büyük satış baskısıyla karşı karşıya olduğu bir dönemde bile gücünü gösterdi. Dünya genelindeki en büyük kripto borsalarından biri olan FTX’nin patlamasıyla sonuçlanan faktörlerin birleşimine kadar, Ekim 2022’nin sonunda Bitcoin, 30 gün önce kaydedilen 19,300 dolarlık bölgeden önemli bir artışla 21,000 doların üzerinde işlem görüyordu – Finbold’un o zamanlar bildirdiği gibi – 31 Ekim 2021’deki fiyatının %66.56 daha düşük olmasına rağmen.

  Özellikle 2021 Halloween’inde, piyasa değeri 1.156 trilyon dolar olan ve 61,300 dolar fiyatla işlem gören en büyük dijital varlık, bir önceki Halloween’deki 13,794 dolarlık fiyatına göre %344.39’luk bir artış kaydetti.

  Bitcoin fiyat analizi


  Bu arada, şu anki verilere göre Bitcoin fiyatı 34,289 dolar seviyesindeydi ve son 24 saatte %12.23’lük bir artış kaydetti. Önceki yedi gün boyunca %20.32’lik bir ilerleme ve son bir ayda %29’luk bir artış ile toplamda güçlü bir yükseliş trendinde olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, bu yükselişin devamı, grafik desenleri, genel kripto sektöründeki duygu durumu ve muhtemelen yakın zamanda gerçekleşecek olan spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayı gibi piyasa faktörlerine bağlı olacaktır.

  *Bu içerik yatırım tavsiyesi değildir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz