Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Hong Kong CSOP Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF, Son Yükselişin Ortasında Rekor Ticaret Hacmi ve Net Girişi İşaretledi.

  Published on:

  Hong Kong’un CSOP Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si, son Bitcoin (BTC) yükselişinin ortasında ticaret hacminde ve net girişte bir artış yaşadı .

  Yahoo!’nun verilerine göre, 24 Ekim’de ETF, 175,87 milyon HK$’lık bir işlem hacmi ve 138 milyon HK$’lık net giriş kaydetti; bu, ETF’nin listelenmesinden bu yana en yüksek işlem hacmi ve net giriş oldu.

  Daha önce günlük ciro 1 milyon HK$ ile 2 milyon HK$ arasında değişiyordu.

  Geçtiğimiz Aralık ayında başlatılan Hong Kong’un ilk Bitcoin vadeli işlem borsası fonu olan CSOP Bitcoin Vadeli İşlemler ETF, CSOP Asset Management Limited tarafından yönetilmektedir. Bu ETF, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem gören standartlaştırılmış, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini takip etmektedir.

  CSOP Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’sine yönelik ticaret faaliyetlerinde ve girişlerdeki artış, Bitcoin’e artan ilgi ve güvenin bir sonucu olarak, önde gelen kripto para biriminin daha fazla kazanç elde etmeye devam etmesini yansıtmaktadır.

  Son 24 saat içinde Bitcoin, %12’den fazla kazanç elde ederek 35.000 $’a kadar yükseldi, ancak daha sonra bazı kazançlarını geri verdi.

  CoinGecko verilerine göre, bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 34.613 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

  Spot Bitcoin ETF Onayı


  Bitcoin fiyatındaki son artışın ardındaki ana neden, ABD’de spot Bitcoin ETF’sinin başlatılması beklentilerinin artmasıdır.

  Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, geçen hafta SEC’in yakın bir gelecekte bir spot Bitcoin ETF’sini onaylayacağına dair iyimser bir beklenti açıkladı. Grewal, “Bu [ETF] başvurularının, sadece yasal gereklilikler nedeniyle verilmesi gerektiğini bile düşünsek, bu başvuruların kabul edilme olasılığına oldukça umutlu olduğunu söyledi.

  Grewal, SEC’in Grayscale’in GBTC Bitcoin fonunu bir ETF’ye dönüştürme teklifini reddetmek için geçerli bir gerekçesi olmadığını belirterek, son mahkeme kararının SEC’e etkili bir darbe vurduğunu ifade etti. Columbia Bölgesi mahkemesi, Grayscale’in Bitcoin Trust’ını (GBTC) bir ETF’ye dönüştürme girişimini destekleyen bir talimat yayınladı.

  Bu gelişmeler, yakın gelecekte Bitcoin ile ilgili bir ETF’nin onaylanma olasılığını artırdı ve Bitcoin fiyatının yükselmesine katkıda bulundu.

  Ayrıca, kripto finansal hizmetler platformu Matrixport, bir spot ETF’nin piyasaya çıkması durumunda Bitcoin’de büyük bir yükseliş olabileceğini öngördü. Matrixport, değerli metal ETF’leri ile karşılaştırarak, bu ETF’lere yatırım yapan bazı değerli metal yatırımcılarının Bitcoin ETF’sine geçiş yapabileceğini ve bu durumun Bitcoin’e büyük miktarda sermaye girişi getirebileceğini belirtti. Bu tahminlere göre, Bitcoin ETF’lerine 12 ila 24 milyar dolar arasında yatırım yapılabilir.

  Sonuç olarak, Bitcoin fiyatındaki artışın arkasındaki ana nedenler, ABD’de bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanma olasılığına ilişkin artan beklentiler ve bu ETF’nin piyasaya çıkması durumunda yeni sermaye akışlarına yönelik umutlar olarak öne çıkıyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz