Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Standard Chartered, Deutsche UDPN Blockchain’de İlk Stablecoin Takaslarını Tamamladı.

  Published on:

  Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, Standard Chartered Bank’ın VC kolu SC Ventures ve Alman bankacılık devi Deutsche Bank, Universal Digital Payments Network’de (UDPN) ilk stabilcoin takaslarını gerçekleştirdi.

  UDPN, hükümet tarafından düzenlenen dijital para sistemlerini ve merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) destekleyen, blockchain tabanlı bir mesajlaşma sistemidir.

  İlk kavram kanıtı (PoC), SC Ventures’in USDC ve EURS stabilcoinleri arasında Deutsche Bank cüzdanlarına gerçek zamanlı zincir üstü takas testini içeriyordu. Bu işlemler halka açık EtherScan’de görülebilir ve SC Ventures’ın özel anahtarıyla imzalanır.

  SC Ventures CTO’su Thorsten Neumann, “Bu girişim, yeni ortaya çıkan dijital para birimlerinde ekonomik değerin ortaya çıkarılmasına yönelik fırsatları belirlemek için sektörü bir araya getiriyor” dedi. “Finansal hizmet sağlayıcılar ve fintech’ler, zincir içi işlemlerin kesinliğinden faydalanan stabilcoinler ve CBDC kullanım senaryolarını denemek için iyi bir konumdalar.”

  Rapora göre SC Ventures, UDPN SDK’ları ve API’lerden yararlanan kod kullanırken, Deutsche Bank bir grafik kullanıcı arayüzü (UI) kullandı.

  CTO’dan Açıklama

  Deutsche’nin Kurumsal Banka bölümünün CTO’su Rafael Otero, bunu finansal işlemlerin geliştirilmesinde “bir sonraki mantıksal adım” olarak adlandırıyor.

  “Deutsche Bank için, UDPN platformundaki endüstri pilotu, müşterilerimizin merkezi olmayan geleceğin küresel ekonomisine aktif olarak katılmalarını ve ağın üzerine inşa edilen uygulamalardan yararlanmalarını nasıl sağlayabileceğimizi araştırmak ve araştırmak için bir fırsattır.”

  Açıklamada, dijital para transferi PoC’nin, UDPN’nin sınır ötesi ödemelerde birlikte çalışabilirlik sorununu çözme yeteneğini sergilemesinin birkaç hafta sürdüğü belirtildi.

  PoC, paydaşlar arasında daha fazla işbirliğinin geliştirilmesine yardımcı oldu ve blockchain üzerinde gazsız işlemlerin kolaylaştırılması gibi çeşitli diğer konuları keşfetmeyi hedefliyor.

  UDPN, kripto para birimleri için mesajlaşmayı kullanarak işlemleri daha hızlı hale getirir ve mutabakatları ortadan kaldırır. UDPN blockchain girişimi, Çin Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı’nın (BSN) kurucu ortağı olan ve birçok önde gelen organizasyon ittifakını içeren Red Date Technology tarafından yönetiliyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz