Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Mastercard Web3 Ortaklıklarını Keşfediyor: MetaMask ve Ledger Dahil.

  Published on:

  Mastercard, Web3 alanında stratejik bir hamlenin parçası olarak MetaMask ve Ledger gibi kripto saklama cüzdanı sağlayıcıları ile işbirlikleri üzerine düşünüyor. Salı günü bir Web3 stratejisi çalıştayından alınan iç bir rapora göre, Mastercard, ödeme kartlarının kendi saklama cüzdanlarıyla entegre edilmesini bir çaba olarak görüyor. Bu entegrasyon, cüzdan sağlayıcılarının kullanıcı tabanını ve kullanıcı sadakatini artırarak kart sahiplerinin kripto paralarını sorunsuz bir şekilde harcamalarına yardımcı olabilir.

  Ancak, Mastercard, yeni bölgelerde kart lansmanının kaynak yoğun bir doğaya sahip olduğunu kabul ediyor ve bu konuda ihraç ortaklarıyla işbirliği yapmayı düşünüyor.

  Mastercard ayrıca stabilcoin’ler ve “ucuz hızlı zincirler” gibi kripto para birimi teknolojilerini kullanarak küresel ödemeler için yeni modelleri değerlendiriyor. “Ucuz hızlı zincirler” terimi, muhtemelen Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) dışındaki diğer blok zincirlerinin temel katmanında veya katman 2 çözümlerinde stabilcoin kullanımını ifade ediyor.

  Firma ayrıca kripto ile ilgili projeler üzerinde çalışmak için Mastercard Çoklu Token Ağı, Kripto Kimlik Bilgisi, CBDC Ortak Programı ve Web2 ile Web3 teknolojileri arasında köprü kuran yeni kart programlarını içeren bir dizi yeni çözüm üzerinde çalışıyor.

  Kredi kartı ağları kriptoya taşınıyor

  Mastercard’ın adımı, dünya genelindeki sıkı düzenleyici ortamlara rağmen büyük kredi kartı ağlarının kripto para dünyasına yönelik daha geniş bir ilgiyi izliyor. Önemli bir diğer oyuncu olan Visa, bu yılın başlarında kripto para birimlerine olan taahhüdünü yeniden vurgulayarak, ödeme devinin piyasa belirsizlikleri nedeniyle kripto hamlesini duraklatma niyetinde olmadığını yalanladı.

  Visa’nın başlattığı kripto projeleri arasında, kullanıcıların Ethereum tabanlı bir testte zincir içi gas ücretlerini Visa kart ödemeleriyle doğrudan fiat para birimi ile nasıl ödeyebileceklerini göstermeyi amaçlayan bir girişim de bulunmaktadır.

  Mastercard franchise standartlarını yayınlayacak

  CoinDesk’in raporuna göre, Mastercard’ın kripto girişimi için bir sonraki adım, tüketici korumasını, fiyat rekabetini ve işlem izleme gerekliliklerini sağlamayı amaçlayan bir dizi standartın franchisingini yapmaktır. Bu standartların doğrulandığı takdirde, Mastercard’ın ilk hedeflediği pazarın Avrupa Birliği veya Birleşik Krallık olacağı belirtiliyor ve bu pazarda kripto kartlarını sunmayı planlamaktadır.

  Bu kapsamlı hedefin amacı, kullanıcılara vergi açısından verimli ve basit bir çözüm sunarak, herhangi bir kripto varlığını önceden finanse etme veya harcama gerekliliği olmadan sorunsuz işlemlere olanak sağlamaktır.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz