Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Güney Kore’nin Yeni Kripto Suç Soruşturma Biriminin İşi Şimdiden Başından Aşkın.

  Published on:

  Kripto suçlarını araştırmaya adanmış Güney Koreli bir savcılık birimi , lansmanından sadece bir yıl sonra zaten davalarla “aşırı yüklenmiş” durumda .

  Birim, Seul Güney Bölge Savcılığı’nın bir parçası olarak faaliyet gösteriyor ve daha önce Mali ve Menkul Kıymetler Suç Koalisyonu Ekibi olarak biliniyordu.

  Ekip aynı zamanda Yeoido Azrail olarak da bilinir: Yeoido, Seul’ün çoğu büyük hükümet organının genel merkezinin bulunduğu bölgesidir.

  Birim, yaklaşık dört yıl önce resmen dağıtılmadan önce geleneksel mali suçlarla ilgileniyordu.

  Ancak Adalet Bakanlığı geçen yıl Azrail’in yeniden düzenlenmesi emrini verdi ve birim artık yalnızca üst düzey kriptoyla ilgili suçlarla mücadele ediyor.

  İlk vaka Terraform Labs, CEO Do Kwon ve diğer yöneticiler ile LUNC kripto varlığına yönelik soruşturmaydı.

  Ancak Asia Kyunjae şunu bildirdi:

  “[Hukuk camiasında], kriptoyla ilgili suç vakaları arttıkça [birimin] aşırı iş yükünden ve personel yetersizliği sorunlarından muzdarip olduğu yönünde söylentiler var.”

  Grim Reaper’a devredilecek son dava, yatırımcılarına yalan vaatlerde bulunmakla suçlanan ClubRare adlı bir metaverse firmasını içeriyor.

  Firmanın, tokenlarından ikisinin merkezi kripto borsalarında listeleneceğini iddia ettiği ancak sözlerini yerine getiremediği iddia edildi.

  Bir grup yatırımcı, ClubRare CEO’sunu, üyelerinin toplamda 7,4 milyon dolar değerinde zarara uğradığını iddia ederek, Belirli Ekonomik Suçların Ağırlaştırılmış Cezası Yasasını ihlal etmekle suçladı.

  Medya kuruluşu, “hukuk camiası” kaynaklarının, Seul Güney Bölgesi Savcılığı ve onun kripto biriminin “soruşturmayı sürdürme kapasitesine sahip olmadığına” inandığını iddia etti.

  Birim, bu yılın temmuz ayında, “yaklaşık 30 çalışana” sahip, departmanlar arası, kriptoya özgü bir birim olarak yeniden doğduğunda, bir makyajdan geçirildi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz