Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Kripto varlık yöneticisi Valkyrie, spot Bitcoin ETF başvurusunu güncelliyor

  Published on:

  Dijital varlık yöneticisi Valkyrie Investments, Amerika Birleşik Devletleri menkul kıymet düzenleyicileri ile spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu güncelleyen son şirketlerden biri oldu.

  Valkyrie, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) veritabanına göre 30 Ekim’de güncellenmiş bir spot Bitcoin ETF başvurusu dosyaladı.

  Valkyrie Bitcoin Fonu için güncellenmiş S-1 kayıt beyannamesi, yatırımcılara Bitcoin tarafından desteklenen ortak hisselere yatırım yapma fırsatı sunmayı amaçlıyor. Bu hisseler, temettüsüz ve bölünmemiş yararlı menfaat ve trust’ın mülkiyetini temsil ediyor ve Nasdaq Borsası’nda “BRRR” sembolü altında işlem görmesi bekleniyor.

  Valkyrie, başvurusunda, “Bu tasfiye belgesindeki bilgiler eksik ve değiştirilebilir” ifadesini kullanarak, tasfiye belgesinin etkin hale gelene kadar BRRR menkul kıymetlerini satma izni verilmediğini belirtti.

  Güncellenmiş başvuru, SEC’nin Eylül sonlarında Valkyrie Bitcoin Fonu kararını ertelemesinden yaklaşık bir ay sonra geldi.

  Valkyrie’nin güncellenmiş spot Bitcoin ETF başvurusu, Bitwise, BlackRock, Fidelity, Grayscale, VanEck ve ARK Invest tarafından en az altı başka yakın zamanda güncellenmiş spot BTC ETF başvurusuna katılıyor.

  Online kripto ETF analistlerine göre, devam eden Bitcoin ETF değişiklikleri, ilerleme ve yaklaşan onayların bir “iyi işaret” olarak yorumlanabileceğini belirtiyor. Bloomberg ETF analisti James Seyffart’a göre, Valkyrie’nin son spot Bitcoin ETF güncellemesi, arka planda gerçekleşen hareketin bir başka kanıtı.

  Son değişikliklerin ardından, bilinen en az beş spot Bitcoin ETF başvurusunu güncellememiş görünüyor, bunlar arasında WisdomTree, Invesco & Galaxy, Global X, Hashdex ve Franklin Templeton gibi firmalar bulunuyor.

  Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’in raporlarına göre, şu anda SEC’nin düşünmesi gereken 8 ila 10 potansiyel spot Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz