Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Bitcoin Fiyatı 35.000 Doları Geri Kazanıyor; Yoksa Boğa Başlıyor Mu?

  Published on:

  Bitcoin, en büyük kripto para birimi, bugün gün içinde 35.200 dolarla en yüksek seviyesini gördü, bu da 24 Ekim’den bu yana kaydedilen en yüksek seviye olarak dikkat çekti.

  Ancak, öncü kripto para birimi kazançlarının bir kısmını geri verdi ve şu anda 34.541 dolar seviyesinde işlem görüyor, yüzde 0,9 artış gösterdi.

  Bugün Bitcoin’in işlem aralığı 34.316 ile 35.105 dolar arasında değişti ve CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 674.6 milyar dolar olarak belirlendi.

  Boğa mı geliyor?!

  Glassnode’un kurucu ortağı Yann Allemann’ın analizine göre, Bitcoin’in mevcut seyri umut verici potansiyeli işaret ediyor.

  Allemann’ın gözlemleri, Bitcoin’in momentumunun güçlü olduğunu gösteriyor, kripto para biriminin Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 70’in üzerine çıkması bu görüşü destekliyor.

  Tarihsel olarak, Bitcoin’in RSI bu eşiği aştığında genellikle önemli fiyat artışları yaşanmıştır, bu da yakın gelecekte daha fazla değer kazanma olasılığını göstermektedir.

  Aşırı ısınma (Over Heat) mi başlıyor?

  Ancak, tüm piyasa analistleri boğa değil. Veri analiz firması CryptoQuant, Bitcoin’in şu anda “aşırı ısınma bölgesine” yaklaştığını belirtti.

  Daha önce Bitcoin’in vadeli işlemler Açık Pozisyonu’nun (OI) bu bölgeye girdiği durumlarda önemli fiyat düşüşleri yaşandığına dikkat çektiler.

  Özellikle, vadeli işlemler OI Haziran 2023’te aşırı ısınma bölgesine girdi ve kripto para birimi fiyatı iki ay içinde düştü.

  Benzer bir durum Ekim 2022’de meydana geldi ve OI, Ağustos 2023’ten daha büyük vadeli işlemler likidasyonlarına yol açan FTX krizinden hemen önce Kasım ayında hala aşırı ısınma bölgesindeydi.

  OI’nin son zamanlarda aşırı ısınma bölgesine girdiği göz önüne alındığında, bazı piyasa gözlemcileri potansiyel fiyat geri çekilmelerine karşı dikkatli oluyor.

  Bu makalede yer alan tüm bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amacı taşımakta olup, herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz