Devamı
  You have not selected any currencies to display

  “G2A, Oyun Odaklı NFT Pazarını Açarak Web3 Oyunlarına Kapı Aralıyor”

  Published on:

  G2A Capital Group CEO’su Bartosz Skwarczek, şirketin geniş oyun yazılım koleksiyonuna oyun NFT’leri ekleyerek, dijital oyun satıcısı G2A’nın, Web3 oyunlarına bağlı olmayan token’lar (NFT’ler) için bir pazar başlattığını açıkladı. 15 Kasım’da başlatılan bu yeni girişim, G2A ekibinin özenle seçtiği Web3 ve NFT oyunlarına maruz kalmayı amaçlamaktadır. Bu sayede, oyuncular, blok zincir oyunlarının sunduğu olanakları görebilecek ve G2A ile ortaklık kurmuş oyunlardan gelen NFT’leri inceleyebilecekler.

  G2A Capital Group CEO’su Bartosz Skwarczek, Cryptokitties’in NFT oyun projesinin ortaya çıkmasından bu yana blok zincir oyun sektörünün gelişimini takip ettiklerini belirtti. İzlerken, oyuncuların kripto parayı sevmediğine dair bazı düşüncelere rağmen, sektörle zaten etkileşimde olan oyuncuları keşfettiklerini açıkladı. Skwarczek, “Oyuncuların blok zincir oyun endüstrisi ile oldukça tanıdıkları ve bir kısmının zaten Web3 oyunları oynadıkları ve bu oyunlardan NFT ticareti yaptıkları ortaya çıktı” dedi. Bu nedenle, oyun satıcısı, Web3 oyunlarının hayranları için çevrimiçi bir alan sağlamak amacıyla G2A Geekverse’ü başlattı. Skwarczek, bu alan içinde oyuncuların “en iyi Web3 oyunları hakkında bilgi bulacaklarını” ve “bu oyunlarla ilişkilendirilmiş dijital varlıkları satın alıp satabileceklerini” ekledi.

  2023’ten itibaren geleneksel oyun dağıtıcıları, Web3 oyunlarına ilgi göstermeye başladılar. Temmuz ayında Google Play Store, belirli kısıtlamalarla NFT oyunlarını kabul etmeye başladı. Ekibine göre, satışa sunulan veya kazanmak için NFT’ler sunan oyunlara izin verecekler. Ancak, uygulama dağıtıcısı platformu içinde NFT’lerle kumar oynamaya izin vermeyeceğini açıklamıştır.

  Google Play dışında, video oyunu geliştirici ve yayıncısı Epic Games, Web3 oyunları konusunda açıklık gösterdi. 22 Haziran’da Epic Games Store, popüler başlıklar gibi benzer oynanışa sahip olan Gods Unchained adlı NFT koleksiyon kart oyununu listeledi. Oyun mağazası, 28 Kasım’da kendi oyun pazarına başka bir blok zincir tabanlı oyun olan Illuvium’u eklemeyi planlıyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz