Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Andrew Yang’ın ABD’deki Blockchain ve Web3 Teknolojilerine İlişkin Gözlemleri.

  Published on:

  Andrew Yang, ABD’nin eski başkan adayı, New York City belediye başkanı ve Forward Party’nin kurucusu olarak, 16 Kasım’da Fort Worth, Teksas’ta düzenlenen Kuzey Amerika Blockchain Zirvesi’nde (NABS) yaptığı konuşmada, blockchain’in kullanımı veya kullanılmaması konusunda ABD’nin ve yapay zeka düzenlemeleri hakkında düşündürücü gözlemlerde bulundu.

  Yang, kendisini “akıllı para ve akıllı para birimlerine büyük bir inanan” olarak tanımlayarak, özellikle ABD’de blockchain ve Web3 teknolojisinin içler acısı bir durumda olduğunu ve bu durumun şirketlerin yurtdışına kaçma riskini doğurduğunu belirtti. Yang’a göre, bu sorunun bir kısmı kamuoyu algısıyla ilgili:

  “Bu kaderden kaçınmanın yolu, blockchain’in Amerikan halkının sorunlarını çözmedeki olumlu kullanım örneklerine sahip olmaktır. Ne yazık ki, haberlerde gördükleri şey sadece Sam Bankman-Fried ve FTX,” dedi. “Bu araçların yoksullukla mücadelede neler yapabileceğine dair yüzeyi bile kazımış değiliz,” diye ekledi. Yang, blockchain teknolojisinin sivil yaşamda da başka potansiyel uygulamalarını gördü. “Neden mobil telefonlarımızda oy kullanamıyoruz?” diye sordu.

  Yapay Zeka Politikalarına Dair Andrew Yang’ın Endişeleri.

  Blockchain’in yanı sıra Yang, ABD’nin Yapay Zeka (YZ) politikası konusunda da ciddi endişelerini dile getirdi. Mevcut YZ politikasını “oldukça sınırlı, belki de tutarsız” olarak nitelendirdi ve GPT-4’ten daha güçlü YZ sistemlerinin eğitimine moratoryum çağrısında bulunan 2.600 teknoloji lideri ve araştırmacıdan biriydi.

  Yang, YZ’nin kampanyacılık ve genel olarak kamu yaşamına etkisi nedeniyle YZ’nin politikayla iç içe olduğunu vurguladı. “Pentagon’un yanıyor” şeklindeki bir derin taklit videosunun piyasalar üzerindeki etkisine dikkat çekti. Yang, ABD’nin düzenleme yaklaşımını “Bir felaket olana kadar bekleyelim, sonra bununla ilgili duruşmalar düzenleyelim,” olarak tanımladı ve “kazanan her şeyi al” ekonomisinin sorunun bir parçası olduğunu belirtti. Bu ortamda, teknolojik ilerlemelerin faydaları son derece eşitsiz bir şekilde bölünecek, mevcut ABD siyasi yaşamındaki bölünmeleri daha da kötüleştireceğini savundu.

  Sosyal Medya ve Yapay Zeka Düzenlemelerindeki Zorluklar.

  Yang, sosyal medyanın 1996 Telsiz Ahlaki Davranış Yasası’nın 230. Maddesi tarafından düzenlendiğini ancak Facebook’un bile 1996’da var olmadığını belirtti. Bu nedenle, YZ konusundaki düzenlemelerin Avrupa Birliği’nde yakında geçmesi beklenirken, “yasama organımız yüksek bir düzeyde işlemiyor, bu nedenle doğrudan uzaya düşme tehlikesi altındayız” dedi.

  Sonuç olarak, Andrew Yang’ın NABS’teki görüşleri, ABD’deki blockchain, Web3, YZ politikası ve düzenleme yaklaşımlarıyla ilgili kritik konuları aydınlatarak, Amerikan toplumunun daha iyi bir hale gelmesi için daha etkin ve kapsayıcı bir yaklaşım çağrısında bulunuyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz