Devamı
  You have not selected any currencies to display

  WisdomTree, Form S-1’deki Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Güncelledi.

  Published on:

  WisdomTree, küresel bir borsa yatırım fonu (ETF) sağlayıcısı, 16 Kasım tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) güncellenmiş bir Form S-1 spot Bitcoin ETF başvurusu yaparak gelişmelerine devam ediyor. Bu güncelleme, WisdomTree’in 2023 Haziran ayında spot Bitcoin ETF başvurusunu yeniden yapmasının ardından geldi. Yeni başvuru, Chicago Board Options Exchange (CBOE) tarafından işlem görmesi için WisdomTree Bitcoin Trust’ın hisse senetlerini listeleyip ticaret yapma kurallarını değiştirmeyi öneriyor.

  Güncellenmiş prospektüste, WisdomTree Bitcoin Trust ETF’nin BTCW takma adı altında işlem göreceği ve tüm güvenin Bitcoin varlıklarını Coinbase Custody Trust’ın elinde tutacağı belirtiliyor.

  Bloomberg ETF analisti James Seyffart’e göre, WisdomTree’in güncellenmiş Form S-1 spot Bitcoin ETF başvurusu, şirketin hala bir ETF başlatma planı olduğunu ve bu konuda SEC ile görüşmelerde bulunduğunu gösteriyor. Seyffart, “Tüm ihraççılardan birinin potansiyel olarak ETF başlatmak için bunlardan birini dosyalaması bekleniyordu. Bu sadece sürecin bir adımı. Önemli bir şey değil,” şeklinde bir açıklama yaptı.

  Bloomberg ETF uzmanı Eric Balchunas ise WisdomTree’in Form S-1 Bitcoin ETF başvurusunu güncellemesinin “yeterince uzun sürdüğünü” fark etti. “Lütfen SEC’in tüm S-1’ler güncellenene kadar ikinci bir yorum turu yapmasını beklemiyor olmasını umarım,” dedi.

  SEC Kararları Beklenirken, Spot Bitcoin ETF Başvurularında Güncelleme Süreci Devam Ediyor.

  WisdomTree’in güncellenmiş Form S-1 spot Bitcoin ETF başvurusu, ABD’deki 12 firmanın içerisinde sadece Franklin Templeton ve Global X’in henüz başvurularını güncellemediğini ortaya koyuyor. Franklin Templeton, ilk spot Bitcoin ETF başvuru sürecinin sona ereceği 17 Kasım tarihini beklerken, Hashdex’in süresi SEC tarafından birkaç gün önce 1 Ocak 2024 tarihine kadar uzatıldı.

  Global X ise henüz S-1 başvurusunu güncellemedi ve ikinci spot Bitcoin ETF başvuru sürecini 21 Kasım tarihinde bekliyor. Bloomberg ETF analistleri, SEC’in yakın gelecekte gelecek kararlarla ilgili bir başka gecikme turu yapmasını bekliyor. Ancak Seyffart, gecikmelerin, SEC’nin Ocak 2024 sonuna kadar spot Bitcoin ETF’yi onaylama olasılığına olan bakış açısını değiştirmeyeceğine inanıyor; bu olasılığı hala %90 olarak değerlendiriyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz