Devamı
  You have not selected any currencies to display

  OpenAI Yatırımcıları, Sam Altman’ın CEO Olarak Geri Dönüşünü Talep Ediyor

  Published on:

  Bilgilere göre, OpenAI’daki önemli yatırımcılar, CEO Sam Altman’ın görevine son verilmesine karşı çıkıyor ve kendisinin tekrar CEO olarak atanmasını savunuyor. OpenAI’nin yönetim kurulu, Sam Altman’ın görevine son verme kararı nedeniyle yatırımcılardan eleştiri alıyor.

  OpenAI’nin en büyük hissedarı olan Microsoft ile temasa geçen bazı OpenAI yatırımcıları, Altman’ın CEO olarak tekrar atanması için çaba harcıyor. 17 Kasım’da OpenAI, CEO Sam Altman’ın görevden alındığını ve başkanlık görevine başkanlık görevine getirilen teknoloji direktörü Mira Murati’nin yerine geçtiğini açıkladı.

  Yönetim kurulu, bir blog yazısında, Altman’ın iletişiminin netlik ve dürüstlük eksikliği gösterdiğini ve operasyonların kapsamlı bir anlayışını elde etmeyi zorlaştırdığını iddia etti. Ancak, Thrive Capital’in, çalışan hisseleri için bir teklif yapması beklenirken henüz fon göndermediği ve Altman’ın ayrılığının bu hareketin seyrini etkileyebileceği bildiriliyor.

  Buna ek olarak, Thrive’ın yönetim kurulundan, Altman’ı ve Cuma günü Altman’ın şirketten ayrılmasının hemen ardından ayrılan başkan Greg Brockman’ı tekrar devreye almasını istediği bildiriliyor. Brockman, Altman’ın yönetim kurulu tarafından görevden alındığı ortaya çıktıktan sonra ayrılığını duyurdu.

  Sam Altman’ın Muhtemel Geri Dönüşü ve OpenAI’deki Son Gelişmeler

  Gelişmeleri takip eden raporlara göre, üç OpenAI üst düzey araştırmacısı, araştırma direktörü Jakub Pachocki, hazırlık başkanı Aleksander Madry ve kıdemli araştırmacı Szymon Sidor, haberi takiben şirketten ayrıldı.

  Öte yandan, Altman’ın şu anda görevden alınan yönetim kurulunun hafta sonu sona ermesine bağlı olarak şirkete geri dönmeye istekli olduğu bildiriliyor. Ayrıca, Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın, Altman’ın görevden alınma kararının kendisi için de bir sürpriz olduğu göz önüne alındığında, Altman’ın alacağı herhangi bir kararı desteklediği ifade ediliyor.

  Ancak, Altman’ın Cuma günü görevden alınmasından bu yana yapılan son raporlar, Altman’ın yeni bir yapay zeka girişimi geliştirdiğini ve ayrıca Brockman’ın da bu girişime katılacağını belirtiyor.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz