Devamı
  You have not selected any currencies to display

  ARK ve 21Shares, Yeni SEC Son Tarihine Yaklaşırken Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Güncelliyor

  Published on:

  ARK Investment Management ve 21Shares’in Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu, 2023 Nisan’ında ilk kez yapıldığından bu yana üçüncü kez güncellendi. Bitcoin savunucusu Cathie Wood tarafından kurulan kripto para yatırım şirketi ARK Investment Management, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin ETF başlatma çabalarından vazgeçmiyor.

  20 Kasım’da ARK Invest, 21Shares ile işbirliği içinde geliştirilen spot Bitcoin ETF ürünü için başka bir düzeltilmiş izahname dosyası sundu. Onaylanması durumunda ARK 21Shares Bitcoin ETF, Chicago Board Options Exchange’in BZX Exchange platformunda ARKB ticker sembolü altında işlem görecek, güncellenmiş dosya belirtiyor.

  Bu en son güncelleme, ARK ve 21Shares’in 2023 Nisan’ında ilk kez spot Bitcoin ETF için başvuruda bulunmasından bu yana izahnameye yapılan üçüncü değişiklik. ARK, ekim ayında S-1 kayıt beyannamesini daha önce düzeltmişti, ki bu uzmanlar tarafından “iyi bir işaret” olarak yorumlanmıştı.

  2023 Eylül’ünde SEC, ARK’ın başvurusu üzerine beklenen kararını bir kez daha erteledi. Karar için belirlenen sonraki tarih, 11 Ocak 2024 olarak belirlendi. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas’a göre, en sonki dosya birçok güncelleme içeriyor ve şirket finans gereksinimlerini karşılamak amacıyla tasarlanmış sayısız risk açıklamasını içeriyor.

  Balchunas, “İlginç olan, vergi ve yayılma sorunlarını en aza indirmek için bir hibrit modelde olmak üzere in-kind yaratma iadelerine bağlı kalmaya devam etmeleri gerekiyor.” diyor ve “Bunu doğru olumlu bir şekilde söylemek gerekirse, bu belgelerin daha fazla güncellenmesi, bunları SEC onayı için düzenleme çabalarını gösteriyor,” diye ekliyor.

  Bloomberg ETF izleyicisi James Seyffart da en son dosyanın muhtemelen SEC görüşmelerinde bir ilerleme olduğunu yansıttığını öne sürdü.

  ARK başvurusunu aktif bir şekilde güncellerken, tüm spot Bitcoin ETF başvurusu yapanlar dosyalarını güncellemedi. Seyffart’ın verilerine göre, Kasım ortasına kadar, 12 spot Bitcoin ETF başvurusu yapan firmanın içinde Franklin Templeton ve Global X dosyalarını düzeltmeyen tek iki şirketti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz