Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Belçika, AB’nin Blockchain Altyapı Projesini Yeniden Başlatmayı Hedefliyor

  Published on:

  Belçika hükümeti, Avrupa Birliği Konseyi başkanlığı döneminde Avrupa blockchain altyapısının gelişimini hızlandırmayı planlıyor. Ülkenin hükümetine göre, Belçika, 2024 yılının başlarında Avrupa Birliği Konseyi başkanlığı sırasında Avrupa blockchain altyapısının gelişimini hızlandırmayı planlıyor.

  Bu öneri, sürücü belgeleri ve mülkiyet başlıkları gibi resmi belgelerin güvenli depolanmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

  Belçika’nın yaklaşan başkanlığının dört öncelikten biri, ülkenin Dijitalleşme’den Sorumlu Devlet Sekreteri Mathieu Michel tarafından 21 Kasım’da Science|Business’a verilen bilgiye göre, pan-Avrupa altyapısı için bir kamu blockchain geliştirmektir. Geriye kalan üç girişim, yapay zeka (YZ), çevrimiçi anonimlik ve dijital ekonomi için gerekli becerilerle ilgilenecektir.

  Michel, Avrupa Komisyonu tarafından 2018’de Avrupa Blockchain Ortaklığı ile işbirliği içinde kurulan Avrupa Blockchain Hizmetleri Altyapısı (EBSI) projesini yeniden başlatmayı öneriyor. Bu teknik bir proje. Ortak bir altyapı inşa etmek istiyorsak, bu Avrupa bir proje ve politik bir proje olmalıdır. Yeniden başlatılan EBSI, Europeum olarak adlandırılacak ve AB genelinde sürücü belgeleri ve diğer belgeleri doğrulama gibi kamu yönetimi görevleri için kullanılacaktır. Michel’e göre, proje ayrıca dijital euro altyapısını destekleyebilir.

  Yetkili, özel alternatifler değil, AB üye devletleri tarafından geliştirilen bir kamu blockchain kullanmanın önemli olduğunu belirtti:

  “Güvenlik, şeffaflık ve gizlilik açısından, blockchain, verilerin vatandaşa geri kontrolünü sağlayabilir.” Şu anda İtalya, Hırvatistan, Polonya, Portekiz, Slovenya, Lüksemburg ve Romanya, Europeum planına zaten kaydoldu. Projenin merkezi, Belçika’da olacak.

  Kripto ve blockchain etrafında düzenleyici birleşme süreci istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Kasım ayının başlarında, 47 ulusal hükümet, Vergi İdaresi arasında bilgi otomatik değişimine dair yeni uluslararası bir standardı olan Kripto Varlık Bildirim Çerçevesi (CARF)’yi “hızlı bir şekilde uygulama” sözü verdi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz