Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Azuki DAO’nun ‘Bean’ Olarak Yeniden Markalaşması ve Hukuki Süreçten Çekilmesi

  Published on:

  Azuki DAO, adını taşıyan nonfungible token (NFT) koleksiyonu etrafında oluşan resmi olmayan bir topluluk merkezli otonom örgüt (DAO) olarak biliniyordu. Ancak, geçmişte Haziran ayında gerçekleşen dilütif bir 39 milyon dolarlık NFT üretimine karşı öne sürdüğü dava önerisinden vazgeçerek, şimdi “Bean” adı altında bir marka değişikliği yapmaya karar verdi.

  Bean Memecoin ve Ethereum Layer-2 Blast Ekosistemi İle Entegrasyonu

  Azuki DAO geliştiricileri, DAO’nun bir memecoin projesine dönüşeceğini ve Ethereum layer-2 Blast ekosisteminin bir parçası olacağını açıkladı. Bean projesinin ayrıca gelişimi ve hızlandırılması için “önde gelen yatırımcılardan” 10 milyon dolarlık finansman sağladığını iddia etmektedir.

  Yeniden Belirlenen Token Tedarik Planı ve Azuki NFT Koleksiyonu Olayı

  Azuki DAO’nun önceki token tedarik planının web sitesinde “güncellenmemiş” olduğunu belirten geliştiriciler, yeni plana göre Bean memecoin’in toplam arzının 1 milyar olacağını ifade etti. Ayrıca, token’ın dağılımının %50’sinin Azuki DAO topluluğuna, %40’ının Bean Hazinesine ve %10’unun Azuki NFT yaratıcısı Zagabond’a ayrıldığını belirttiler. Azuki NFT koleksiyonu, Zagabond tarafından hazırlanan 10,000 anime temalı profil resmini içermektedir ve Haziran ayında yayınlanan “Elementals” adlı ikinci bir seri, Azuki resimlerinin tedarikini artırarak değer kaybına neden oldu. Elementals’ın piyasaya sürülmesinin ardından Azuki NFT’lerinin fiyatının %44 düştüğü bildirildi. Bu olay, Azuki DAO’nun Zagabond’a karşı topluluk tarafından başlatılan bir dava önerisine neden oldu.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz